Łączy Nas Pasja z wizytą u Adamka, remis w wojnie polsko-polskiej

Środa, czyli klasycznie już - dzień wagi ciężkiej, obfitował będzie w przegląd tego, co działo się w ostatnich dniach w boksie zawodowym. Rozpoczniemy od krajowego podwórka, by później skupić się na tym, co działo się za granicą. A tym razem działo się całkiem sporo. Zapraszamy!

Środa, czyli klasycznie już – dzień wagi ciężkiej, obfitował będzie w przegląd tego, co działo się w ostatnich dniach w boksie zawodowym. Rozpoczniemy od krajowego podwórka, by później skupić się na tym, co działo się za granicą. A tym razem działo się całkiem sporo. Zapraszamy!

Redakcja Łączy Nas Pasja udała się w podróż do Łomnicy, by porozmawiać z Tomaszem Adamkiem. Były dwukrotny mistrz świata przygotowuje się do kolejnej walki, która odbędzie się 18 listopada w Częstochowie. Góral ciężko pracuje w komfortowych warunkach i koncentruje się – kto wie – być może na ostatniej walce w ojczyźnie. Zachęcamy jeszcze raz wszystkich do wysłuchania naszego wywiadu z Tomaszem Adamkiem w cyklu „Przy kawie o sporcie”:

 

Wojna polsko-polska, czyli starcie pomiędzy Norbertem Dąbrowskim, a Jordanem Kulińskim znowu na remis. Słynny rewanż, który miał wyłonić lepszego pięściarza, tym razem nie przyniósł rozstrzygnięcia, a panowie po znakomitym pojedynku w Nowym Dworze Mazowieckim po raz drugi musieli cieszyć się z „podziału punktów”. Wszystko wskazuje na to, że ich starcie zobaczymy po raz trzeci. Kto wie, być może wiosną podczas kolejnej gali Polsat Boxing Night? Na pewno taki pojedynek się sprzeda i wzbudzi wiele emocji. Czy w końcu poznamy zwycięzcę?

Marcin Najman zmierzy się z Arturem Bińkowskim podczas gali, która 26 maja odbędzie się na PGE Stadionie Narodowym. Pojedynek dwóch kontrowersyjnych postaci w polskim boksie jest szeroko komentowany, gdyż galę nazwano „The Legend”. Obaj panowie legendami raczej nie są, co wielokrotnie w ostatnich dniach wytykali im kibice. Oliwy do ognia dolał El Testosteron, który jest jednym z organizatorów całego wydarzenia. Tak naprawdę do dziś nie wiadomo, z jakiej okazji Najman jest organizatorem tak dużego przedsięwzięcia, jak gala, która odbędzie się na Stadionie Narodowym. Pojawiają się pogłoski, że wydarzenie… w ogóle się nie odbędzie. Ile w tym prawdy? Póki co niewiele wiadomo na temat ewentualnych starć, które 26 maja będą miały miejsce. Kto będzie legendą, jeżeli na pewno nie są nimi ani Najman, ani Bińkowski?

Najman VS Bińkowski zawalczą 26 maja na Stadionie Narodowym

Coraz większe zainteresowanie wzbudza Adam Balski, który od kilku tygodni trenuje u boku Tomasza Adamka w Osadzie Śnieżka w Łomnicy. Balski jest coraz bardziej łakomym kąskiem dla dziennikarzy, którzy przewidują mu wielką karierę. Pięściarz jest zachwycony przebywaniem w towarzystwie Tomasza Adamka, profesjonalizmem, z którym ma teraz do czynienia oraz treningami pod okiem Gusa Currena. Pochodzący z Kalisza bokser również wystąpi podczas gali, która 18 listopada odbędzie się w Częstochowie. Tym, czym Balski najbardziej imponuje, jest pokora, pracowitość oraz oddanie na treningach. Jak sam przyznaje: samo patrzenie na Adamka jest dla niego inspiracją do jeszcze cięższej pracy. Oto fragment jest wypowiedzi dla portalu Wringu.net: Atmosfera na sali jest super. Przebywanie na sali z Tomkiem to ogromny zastrzyk energii. Tomek bardzo ciężko pracuje, jest szybki Nic tylko się przyglądać i się od niego uczyć.

A to nasz wywiad z Adamem Balskim, w którym pięściarz opowiada między innymi o tym, jak to nieco ponad 2 lata temu… stał z piwem pod blokiem i nie wiedział, co zrobić ze swoim życiem TUTAJ.

Adamek i Balski razem trenują przed Częstochową

Już w sobotę gala w Stanach Zjednoczonych, podczas której w akcji zobaczymy aż trzech Polaków. Między linami swoje umiejętności zademonstrują Krzysztof Włodarczyk, Mateusz Masternak i Maciej Sulęcki. Każdy z tych pojedynków jest niezwykle istotny, ale największe emocje wzbudza Diablo, który stoi przed szansą wywalczenia tytułu mistrzowskiego w kategorii cruiser federacji IBF. Wiele mówi się również o tym, że po zwycięstwie Sulęcki będzie o jeden pojedynek przed walką o pas, albo już bezpośrednio dostanie szansę w walce o tytuł. Sam Striczu, co było do przewidzenia, jest przekonany, że w sobotę pokona Jacka Culcaya i zachowa status niepokonanego na zawodowych ringach.

Co za granicą?

Jermell Charlo pewnie wygrał z Ericksonem Lubinem i obronił pas WBC w kategorii super półśredniej. Niepokonany na zawodowych ringach Charlo odniósł dzięki temu 30. zwycięstwo. W jego kontekście wiele mówi się o tym, że mógłby być kolejnym rywalem Macieja Sulęckiego. Sam Striczu bardzo ucieszył się, że Charlo wygrał, gdyż marzy o tytule WBC, który zabierze komuś niepokonanemu.

Jermell Charlo – przyszły rywal Macieja Sulęckiego?

Nie Kubrat Pulev, a Carlos Takam będzie kolejnym rywalem Anthony’ego Joshuy w obronie pasów mistrzowskich federacji IBF i WBA w kategorii ciężkiej. Pulew wypadł z rywalizacji z powodu choroby, a w jego miejsce od razu wskoczył Takam, który w styczniu tego roku pokonał przez nokaut Marcina Rekowskiego. Pojedynek odbędzie się już 28 października w Cardiff, a nowy przeciwnik Joshuy podobno przez ostatnie kilka tygodni trenował do swojej walki i ma być przygotowany na starcie z Brytyjczykiem.

15 października minęło dokładnie 12 lat od zwycięstwa Tomasza Adamka z Thomasem Urlichem. Pojedynek rozdzielał starcia Polaka z Paulem Briggsem. Była to pierwsza obrona mistrzowskiego tytułu w kategorii półciężkiej przez pięściarza z Gilowic. Co było potem, jest już historią:)

 

Jak poradzą sobie Polacy podczas sobotniej gali? Kursy LV Bet między innymi na te walki znajdują się TUTAJ.

Jakub Borowicz

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem