Łączy Nas Obstawianie. Ekstraklasa nie gra, więc najciekawiej… w 2. lidze?

Ruszamy z kolejnym odcinkiem serii „Łączy Nas Obstawianie”, w którym szukamy wysokich kursów, pewnych typów i niestandardowych rozstrzygnięć wartych ryzyka.

Jak to zwykle bywa podczas przerw na reprezentacje – bywają momenty, w których przyzwyczajony do nieustannego grania fan piłki odczuwa niedosyt. Mecz biało-czerwonych dopiero jutro, ligi zagraniczne nie grają – podobnie zresztą jak Ekstraklasa. To jednak nie oznacza, że w kraju nad Wisłą zabraknie futbolowych emocji. Po te będzie tylko trzeba trochę niżej zejść po szczeblach rozgrywkowych w Polsce.

TYP DNIA

Wędrówka po futbolowej drabinie zaprowadziła nas do Łodzi, gdzie będący w niezłej formie Widzew podejmować będzie Pogoń Siedlce. W obozie gospodarzy względny spokój, w tym gości – trzęsienie ziemi. Zaledwie dwie porażki z rzędu wystarczyły, by z pracą pożegnał się Kamil Socha. Dla jego asystenta, a także niektórych piłkarzy Pogoni, mecz z RTS będzie wyjątkowy. Marcin Płuska, Marcin Kozłowski czy Kacper Falon wracają bowiem do siebie. Ten pierwszy niedawno w Łodzi był trenerem, a po jakimś czasie dyrektorem Akademii, zaś tym razem w Sercu Łodzi stanie po drugiej stronie barykady.

To nie będzie dla niego nowość – umiejętność odpowiedniego ustawienia się i analizy rywala kibice Widzewa poznali już wtedy, gdy jego Pelikan Łowicz był o włos od sprawienia sporej niespodzianki przy Piłsudskiego 138. Wtedy się nie udało, czy uda się teraz? Będzie o to bardzo trudno z dwóch powodów: Pogoń zmieniła pierwszego trenera, którym został dotychczasowy dyrektor sportowy. Przygotowania do meczu z Widzewem zostały więc poważnie zakłócone.

Odbierz 20 PLN na start w LV BET
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Poza tym, w Łodzi od jakiegoś czasu nabierają wiatru w żagle, czego dowodem było choćby wyeliminowanie Śląska Wrocław z Pucharu Polski. Czy równie dobrze widzewiakom pójdzie z Pogonią? Na siedem ostatnich meczów, piłkarze Kaczmarka wygrali sześć. Dzięki temu zajmują ex-aequo miejsce lidera 2. Ligi. Liderowi natomiast tracić punkty – u siebie, grając z drużyną w dołku, ze swoimi problemami – po prostu nie wypada.

Widzew wygra z Pogonią: 1.35

RYZYKO KONTROLOWANE

Zaryzykować, ale przemyślanie – takie jest założenie tej kategorii, w której będziemy szukać kursów tyleż wysokich, co dość prawdopodobnych. Jednym z takich typów jest z pewnością ten na mecz eliminacji do mistrzostw Europy 2020, w którym Dania zmierzy się ze Szwajcarią. Żadna z tych drużyn w dotychczasowych dziewięciu meczach nie przegrała swojego spotkania, choć wspólnie mieli na to dziewięć okazji. Typujemy, że ten stan rzeczy utrzyma się również po meczu. Faworytem są gospodarze, ale nie tak zdecydowanym.

Remis w meczu Danii ze Szwajcarią: 3.25

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem