Łączy Nas Obstawianie #23. Ostatnie sprawdziany przed Ekstraklasą

Dzisiaj ostatni dzień przerwy przed końcowymi rozstrzygnięciami na mistrzostwach świata. Polskie klub nie próżnują i szykując się do nadchodzącego sezonu Ekstraklasy, rozegrają dziś kolejne spotkania. W cyklu "Łączy Nas Obstawianie" polecamy różne ciekawe typy - co warto zagrać dzisiaj?

Ekstraklasa wraca już za zaledwie tydzień. Przygotowania trwają pełną parą, drużyny kompletują swoje zespoły, a nowe nabytki ogrywają się w czasie sparingów. Dzisiaj zostanie rozegrane kilka meczów towarzyskich. Co warto zagrać u bukmachera?

TYP DNIA

Wisła Płock liczy się z tym, że po odejściu Jerzego Brzęczka na stanowisko selekcjonera reprezentacji, będzie musiała szybko szukać nowego szkoleniowca. O powtórzenie znakomitych wyników osiągniętych w poprzednim sezonie będzie bardzo trudno. Utrata Jose Kante, Konrada Michalaka czy Arkadiusza Recy na pewno będzie boleśnie odczuwalne. Mimo to „Nafciarze” idą przez okres przygotowawczy jak burza. Pokonali gładko Jagiellonię czy Koronę, dlatego ze Stomilem Olsztyn nie powinni mieć większych problemów.

Wisła Płock wygra ze Stomilem Olsztyn – kurs LV BET: 1.43

WARTO!

Piast Gliwice regularnie grywa sparingi z Sigmą Ołomuniec – oba zespoły mierzyły się rok, dwa i trzy lata temu. Tylko raz polska drużyna wyszła zwycięsko, ale za każdym razem widywaliśmy sporo bramek i tym razem warto skusić się na jakiś over. Zwłaszcza, że defensywa „Piastunek” na ten moment pozostawia wiele do życzenia.

Powyżej 2,5 gola w meczu Piast – Sigma – kurs LV BET: 1.64

UWAŻAJ

Pisaliśmy wcześniej, że Wisła Płock nie powinna mieć większych problemów, bo spokojnie radziła sobie z innymi drużynami z Ekstraklasy. Warto jednak pamiętać o tym, że „Nafciarze” mierzą się z nimi, co rok i każde z trzech ostatnich spotkań pozostało bez rozstrzygnięcia. Warto zastanowić się nad podpórką albo postawieniem na remis. Choć wciąż obstajemy przy tym, że spotkanie raczej zakończy się triumfem klubu z Ekstraklasy.

RYZYKO KONTROLOWANE

Cork City przed kolejnym meczem z Legią w Lidze Mistrzów rozegra dziś sparing z Burnley. Po porażce z mocno przeciętnym zespołem mistrza Polski, nie spodziewamy się niespodzianki w meczu z ekipą z Premier League. Tutaj raczej nie będzie miejsca na załadowanie nawet jednej bramki przez Irlandczyków!

Obie drużyny strzelą gola – nie – kurs LV BET: 1.94

EkstraAKO

Piast Gliwice – Sigma Ołomuniec – over 2,5 gola, + – 1.64
Cork City – Burnley – obie drużyny strzelą gola, nie – 1.94
Wisła Płock – Stomil Olsztyn – 1 – 1.43

Stawka: 100 zł
Do wygrania: 400,37 zł