Kulomioci powalczą o medale, Swoboda chce spełnić swoje marzenie o finale!

Dwie szanse medalowe – tak wyglądało to w sobotę jeżeli chodzi o występy biało-czerwonych podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Polacy mieli apetyt na nawet dwa krążki, bo przed dwoma laty w Pekinie złoty medal w rzucie dyskiem zajął Piotr Małachowski, trzeci był Robert Urbanek. W tegorocznym konkursie już tak dobrze nie było i nasi

Dwie szanse medalowe – tak wyglądało to w sobotę jeżeli chodzi o występy biało-czerwonych podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Polacy mieli apetyt na nawet dwa krążki, bo przed dwoma laty w Pekinie złoty medal w rzucie dyskiem zajął Piotr Małachowski, trzeci był Robert Urbanek. W tegorocznym konkursie już tak dobrze nie było i nasi reprezentanci zajęli kolejno miejsca piąte i siódme. Główną atrakcją drugiego dnia mistrzostw był finał biegu na 100 m, którego sensacyjnie nie wygrał Usain Bolt. Zwyciężył Justin Gatlin.

Dziś kolejny dzień zmagań i znowu będziemy mieli przyjemność oglądania w akcji kilku Polaków. W eliminacjach biegu na 3000 m z przeszkodami wystartuje Krystian Zalewski, ale w jego sytuacji o podium w końcowym rozrachunku będzie niezwykle trudno. Urodzony w Drawsku Pomorskim biegacz ma w swoim dorobku srebrny medal mistrzostw Europy z 2014 roku, ale nie wydaje się, aby w stolicy Anglii miał szanse ten wynik powtórzyć. Zakwalifikowanie się do finału byłoby odebrane jako znakomity rezultat.

Chwilę później zaczną się eliminacje naszych skoczków o  tyczce, czyli Pawła Wojciechowskiego i Piotra Liska, którzy o medale z pewnością powalczą. Wojciechowski skoczył w tym roku już 5,93, co jest drugim wynikiem na świecie, Lisek w sezonie halowym pokonał poprzeczkę zawieszoną na równo 6 metrach. Przed dwoma laty… obaj stanęli na najniższym stopniu podium. Nie mielibyśmy nic przeciwko, żeby nie inaczej było i tym razem.

Na 400 m przez płotki na linii startu zobaczymy Piotra Dobka, a na płaskim dystansie jednego okrążenia będziemy mieli możliwość podziwiania aż trzech naszych pań: Justyny Święty, Małgorzaty Hołub i Igi Baumgart. Damian Czykier powalczy w pierwszej rundzie biegu na 110 m przez płotki, a nasze maratonki, Katarzyna Kowalska i Izabela Trzaskalska wystartują na królewskim dystansie. Medale? Będzie bardzo trudno.

Sesję wieczorną w polskich szeregach rozpoczną Ewa Swoboda i Rafał Omelko, którzy wczoraj zakwalifikowali się do półfinałów. Sporo szczęścia miał Omelko, którzy musiał czekać na wyniki innych biegów i z czasem wszedł do kolejnej rundy. Czekająca do ostatnich dni na zaproszenie IAAF Swoboda również z czasem zakwalifikowała się do półfinału, co już samo w sobie jest dla niej ogromnym sukcesem. Polka nie powiedziała jeszcze jednak ostatniego słowa.

Na Czykiera czeka ewentualny półfinał, o ile oczywiście się do niego zakwalifikuje, Marcelina Witek powalczy o wejście do finału w rzucie oszczepem kobiet. O 21:35 Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki powalczą o medale w pchnięciu kulą. Większe szanse na zajęcie miejsca na podium ma ten pierwszy, który jest w znakomitej formie i już w pierwszym wczorajszym rzucie wszedł do kolejnej rundy. Bukowiecki miał trochę szczęścia w eliminacjach, gdyż o 1 cm pokonał… Jakuba Szyszkowskiego i to właśnie eliminując swojego kolegę z reprezentacji zameldował się w elicie. Tu na medal mamy spore szanse.

Z wielką ciekawością będziemy przyglądać się biegom półfinałowym na 800 m mężczyzn, w których zobaczymy aż trzech Polaków: Adama Kszczota, Marcina Lewandowskiego i Michała Rozmysa. Czy jest szansa, aby wszyscy nasi reprezentanci awansowali do finału? Tak, ale o to będzie niezwykle trudno. Więcej jak pewne, że w decydującej batalii będziemy mieli polski akcent.

Po sobotnich szansach medalowych, czas na dzisiejsze. Będziemy przyglądać się Haratykowi i Bukowieckiemu, bo to naprawdę może się udać. A może czeka nas niespodzianka i finał z udziałem Ewy Swobody? Oglądamy!

LV BET przygotował specjalne kursy na lekkoatletyczne mistrzostwa świata. Pełna oferta znajduje się TUTAJ. 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem