Kulesza zdradził przyszłość Paulo Sousy. „Jeśli nie awansujemy…”

26.11.2021
W piątkowe popołudnie poznamy rywala w pierwszym meczu barażowym o awans na mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Co w przypadku, gdy biało-czerwonym nie powiedzie się w play-offach? Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, zdradził od czego zależy przyszłość Paulo Sousy w polskiej kadrze.

Brak awansu sprawi, że drogi Paulo Sousy i reprezentacji Polski się rozejdą. Potwierdził to w wywiadzie dla sport.pl prezes PZPN, Cezary Kulesza. – Umowa jest jednak dość klarownie skonstruowana. Trener Paulo Sousa jest rozliczany z wyników i końcowego efektu eliminacji – przyznał. W dzisiejszym wydaniu „Super Expressu” mogliśmy przeczytać scenariusz jeszcze wcześniejszego rozstania: „Wróbelki ćwierkają, że bardzo niekorzystne losowanie może sprawić, że prezes Kulesza zdecyduje się jednak zwolnić selekcjonera, by już teraz dać szansę budowania drużyny nowemu szkoleniowcowi”.

„Wolałbym, żeby kontrakt automatycznie się przedłużył, bo to oznaczałoby, że awansowaliśmy na mistrzostwa świata. Jestem dobrej myśli, a jeśli awansujemy, to Sousa zostaje. Jeśli nie awansujemy, kontrakt ulega rozwiązaniu”, przyznał prezes PZPN w rozmowie ze sport.pl.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem