Kubica podjął decyzję na temat swojej przyszłości!

Medialne spekulacje dotyczące przyszłości Roberta Kubicy rozpoczęły się wraz z ogłoszeniem przez niego rozstania z Williamsem po sezonie 2019. Od tamtej pory łączono go już z kilkoma teamami Formuły 1 i nie tylko, a teraz Polak podjął wreszcie decyzję. Jakie wyzwania czekają go w przyszłym roku?

Robert Kubica został kierowcą wyścigowym Williamsa przed startem sezonu 2019, ale jego przygoda z tym teamem potrwała jedynie dwa lata (wcześniej pełnił tam rolę kierowcy rezerwowego i testowego – przyp. red.). Ze względu na bardzo słabe wyniki zespołu oraz liczne nieporozumienia polski kierowca postanowił, że nie będzie kontynuował tej współpracy. Od momentu ogłoszenia decyzji media zaczęły spekulować na temat jego przyszłości.

A im bliżej do końca sezonu, tym plotek było więcej. Orlen – jeden z jego sponsorów – przyznał wprost, że zamierza zostać z Kubicą w Formule 1. To jeszcze nasiliło wszelkie doniesienia dotyczące jego przyszłości.

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia media informowały, że 33-latek negocjuje z dwoma zespołami – Racing Point oraz Haasem. W obu miałby pełnić rolę kierowcy rezerwowego i testowego. Rozmowy z Kubicą potwierdził sam szef tej drugiej stajni, Gunther Steiner – Wszystko jest po jego stronie. To on musi zdecydować, co chce zrobić. Cierpliwie czekamy. To jest trudna decyzja, dlatego to szanujemy – przyznał w jednym z wywiadów.

Ale praca w symulatorze czy przejazdy testowe i treningowe nie satysfakcjonują Polaka, który wciąż czuje się na siłach, by brać udział w wyścigach. Jeśli nie w F1, to w innej serii. Od jakiegoś czasu mówi się, że w przyszłym roku może brać udział w zawodach DTM (Niemieckie Mistrzostwa Samochodów Turystycznych) – jednej z najbardziej prestiżowych serii wyścigowych w Europie. Kubica miałby się tam ścigać za kierownicą Mercedesa.

Teraz niejako potwierdził to sam zainteresowany – Podjąłem decyzję. Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo są skomplikowane. Musimy się jeszcze upewnić, że pewne rzeczy zostaną dograne ze strony innych. Mam nadzieję, że te wszystkie puzzle zostaną ułożone wkrótce i będzie można ogłosić, co będę robić. Szukam dużego wyzwania i DTM takim na pewno jest. To chyba najtrudniejsze mistrzostwa w Europie zaraz po F1. Jeśli udałoby mi się tam ścigać, byłbym zadowolony. A gdybyśmy to połączyli z innymi obowiązkami w F1, to wszyscy byliby szczęśliwi – powiedział cytowany przez serwis RaceFans.net.

Jeśli zaś chodzi o pozostanie w Formule 1, to na razie Kubica jest dość enigmatyczny.

To zależy wyłącznie ode mnie, choć w tym przypadku Orlen też jest stroną umowy. Oni chcą pozostać w F1 i chcemy sprawdzić czy możemy to wszystko połączyć. To byłoby z korzyścią dla wszystkich – powiedział. Zagadek coraz mniej. Przyszłość polskiego rodzynka w Formule 1 powoli nabiera kształtów i wiele wskazuje na to, że będzie on związany zarówno z F1, jak i z DTM. A to dla niego chyba optymalne rozwiązanie.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem