Kto skradnie show podczas gali FEN 20?

Dziesięć pojedynków, w tym trzy mistrzowskie. Sześć zestawień w formule MMA i cztery w K-1. 20 zawodników, którzy powalczą o to, by skraść show podczas jubileuszu federacji Fight Exclusive Night. Gwiazda którego z uczestników 10 marca będzie świeciła najjaśniej?

Z pewnością w Warszawie zobaczymy najmocniejszą sportowo kartę, od kiedy FEN jest na mapie Polski mieszanych sztuk walki. Taki był pomysł od samego początku, by jubileusz należycie uczcić. Przesadą byłoby stwierdzenie, że federacja na 20. edycje wypuściła cały swój arsenał, ale z pewnością jeszcze nigdy nie postawiła na aż tak wielu zawodników stanowiących o jej sile. Według włodarzy FEN to właśnie w Torwarze orgnizacja ma wskoczyć na wyższy, nieosiągnięty jeszcze nigdy wcześniej poziom.

Zastanawiamy się, który zawodników będzie błyszczał w Warszawie najbardziej. Po występie którego z fighterów będziemy w stanie powiedzieć, że zrobił na nas najlepsze wrażenie. O zwycięstwie którego z nich będą w niedzielę rano rozpisywały się portale sportowe w naszym kraju.

Adrian Błeszyński – Alan Kwieciński

Błeszyński rywalizował ostatnio w formule MMA, tym razem z Kwiecińskim zmierzy się w formule K-1. Czytając komentarze na forum pod wpisem zamieszczonym przez oficjalne konto FEN na Facebook’u Błeszyński – tu nasz ulubiony cytat Artura Szpilki – powinien zrobić Kwiecińskiemu dziecko. Jak będzie w klatce? Faworytem na pewno jest ten pierwszy. Ostatnią walkę jednak zawodnik z Dąbrowy Górniczej przegrał, a jego pogromcą była prawdopodobnie przyszła gwiazda polskiego MMA, czyli Tymoteusz Łopaczyk. We Wrocławiu obaj panowie dali znakomitą walkę.

TBA – Marcin Szreder

Jedyna jak do tej pory niewiadoma przed najbliższą galą. Nie będziemy prognozować zatem, czy Szreder skradnie show w Warszawie, choć po pierwsze walczy przed swoją publicznością, po drugie jego pojedynki zawsze dostarczają kibicom sporo energetyki. Czy tak będzie i tym razem? Wszystko zależy od rywala, którego nazwisko poznamy prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych dni.

Michał Tarabańka – Krzysztof Kułak

Zdecydowanym faworytem w tym zestawieniu jest Kułak, który jest wielkim wzmocnieniem FEN właśnie od tej gali. Jeżeli mielibyśmy typować już dziś nazwiska trzech zawodników, którzy mogą wyróżniać się w Warszawie, to pewnie postawilibyśmy wśród nich własnie na „Modela”. Aspiracje Kułaka są wysokie i jeszcze w 2018 roku chce on być mistrzem federacji w kategorii średniej.

Daniel Torres – Kamil Łebkowski

Niewiadomą jest Torres, który nigdy nie walczył w Polsce, ale z jego walk na Youtube można wnioskować, że to zawodnik bardzo agresywny, nie lubiący kalkulacji i preferujący ofensywny styl walki. To dobrze, bo dzięki temu mamy gwarancję, że czeka nas widowiskowy pojedynek. To starcie niezwykle istotne dla Łebkowskiego, który po dwóch porażkach z rzędu znalazł się na małym zakręcie w swojej karierze. W Warszawie „Bomba” ma wrócić na właściwe tory.

Bartosz Leśko – Marcin Naruszczka

Konfrontacja młodości z doświadczeniem i prawdopodobnie jedna z najciekawszych walk w całym zestawieniu. Od jakiegoś czasu obserwujemy poczynania Leśko, który jest sygnowany na przyszłą gwiazdę polskiego MMA. Naruszczka ma za sobą trudny czas, podczas FEN 18 przegrał z Andrzejem Grzebykiem, ale ich pojedynek został wybrany najlepszym spośród całej rozpiski „Summer Edition”. To bardzo mocny kandydat na walkę wieczoru gali „Next Level”.

Tymoteusz Świątek – Paweł Trybała

Najbardziej medialny pojedynek, który wzbudza ogromne zainteresowanie wszystkich kibiców. Z drugiej jednak strony to wielka niewiadoma, gdyż na pewno między zawodnikami będzie spora różnica w kilogramach. Bardziej doświadczony Świątek czy silniejszy i głodny zwycięstwa Trybson? Trudno wskazać faworyta w tym pojedynku.

Anatolij Litwinow – Andrzej Grzebyk

Nie znamy Litwinowa, natomiast wiemy na co stać Grzebyka. Stać go na wiele i z pewnością będzie chciał po ponad półrocznej przerwie zwycięsko wyjść z tego pojedynku. Wielu kibiców upatruje w zawodniku z Tarnowa przyszłego mistrza federacji w swojej kategorii. Zwycięstwo w Warszawie ma mu pomóc zrobić duży krok w tym kierunku.

Artur Bizewski – Arkadiusz Wrzosek

Trzeci pojedynek obu panów, na ten moment mamy remis – po jednym zwycięstwie każdego z nich. Faworytem jest Wrzosek, który jest mistrzem federacji w formule K-1 w kategorii powyżej 95 kilogramów. To również – naszym zdaniem – mocny kandydat to najjaśniejszej gwiazdy tego wydarzenia. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z jego planem, to powinien wygrać. Sęk w tym, że podobny plan ma „Bizon”. Bukmacherzy jednak wyżej widzą szanse na zwycięstwo aktualnego czempiona.

Mateusz Rębecki – Marian Ziółkowski

W tej parze nia ma faworyta – takie przynajmniej odnosimy wrażenie. Na pewno jednak stawka konfrontacji, czyli pas mistrzowski federacji w kategorii lekkiej dodaje jej animuszu. Nieznacznie lepiej w dotychczasowych występach w FEN radził sobie Rębecki, lepsze warunki fizyczne ma natomiast Ziółkowski. Jeżeli o zwycięstwie zdecyduje atut własnej publiczności, to lepszy powinien być „Golden Boy”.

Stanisław Zaniewski – Radosław Paczuski

Starcie na sporto możliwie najwyższym poziomie i podejrzewamy, że przez pełne pięć rund będziemy świadkami wyrównanego boju. Faworytem jest Paczuski, ale balibyśmy się na jego pewne zwycięstwo postawić większą sumę. Powinno być „ciasno” na kartach punktowych, o ile oczywiście wszystko rozstrzygnie się na pełnym dystansie.

Podsumowując: gdybyśmy mieli dziś wybrać trzy nazwiska, które oczarują warszawską publiczność, to byłyby to nazwiska: Kułak, Leśko i Wrzosek. Nie znaczy to jednak, że pozostałych 17 zawodników nie zrobi wszystkiego, żeby 10 marca w Torwarze świecić najjaśniejszym blaskiem. Do gali FEN 20 zostały niespełna trzy tygodnie.

Karta walk FEN 20:

  • Stanisław Zaniewski VS Radosław Paczuski -85 kg formuła K-1*
  • Mateusz Rębecki VS Marian Ziółkowski -70 kg*
  • Artur Bizewski VS Arkadiusz Wrzosek +95 kg formuła K-1*
  • Anatolij Litwinow VS Andrzej Grzebyk – 84 kg
  • Tymoteusz Świątek VS Paweł Trybała -80 kg
  • Bartosz Leśko VS Marcin Naruszczka -84 kg
  • Daniel Torres VS Kamil Łebkowski -66 kg
  • Michał Tarabańka VS Krzysztof Kułak -84 kg
  • TBA VS Marcin Szreder +95 formuła K-1
  • Adrian Błeszyński VS Alan Kwieciński -77 kg K-1

*Pojedynki, w których stawką będą pasy mistrzowskie federacji FEN.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem