Kto pyta, nie błądzi. 10 pytań po Eurovolley 2017!

Za nami siatkarskie mistrzostwa Europy, wszystko, co działo się na polskich parkietach, jest już historią. Poznaliśmy zwycięzców oraz tych, którzy o tym turnieju chcą jak najszybciej zapomnieć. To dobra okazja, by wyciągnąć kilka wniosków i niejako podsumować całe mistrzostwa. My, jako portal, który był bardzo zaangażowany w całe mistrzostwa, chcielibyśmy wszystkim naszym czytelnikom zadać pytania,

Za nami siatkarskie mistrzostwa Europy, wszystko, co działo się na polskich parkietach, jest już historią. Poznaliśmy zwycięzców oraz tych, którzy o tym turnieju chcą jak najszybciej zapomnieć. To dobra okazja, by wyciągnąć kilka wniosków i niejako podsumować całe mistrzostwa.

My, jako portal, który był bardzo zaangażowany w całe mistrzostwa, chcielibyśmy wszystkim naszym czytelnikom zadać pytania, które nas nurtują. Byliśmy na kilku meczach, oglądaliśmy prawie wszystko, nasz redakcyjny kolega Krzysztof Ignaczak biegał z mikrofonem przez 10 dni, a życie jego „od kulis” mogliście śledzić za pomocą naszych Videoblogów. Stąd, również do was, pytania, na które szukamy odpowiedzi i na które chcielibyśmy poznać wasze zdanie. Jak to mówią: sport jest po to, aby o nim dyskutować. Więc, czekamy na komentarze.

  1. Na początku hołd trzeba oddać Rosjanom. Więc: czy to początek ich dominacji na światowych parkietach, czy tylko pojedynczy sukces? Sborna potrafi wygrać z każdym, ale i w niesygnalizowany sposób utopić w najmniej spodziewanym momencie…
  2. Czy sukces Niemców jest tylko „przypadkiem” czy początkiem czegoś wielkiego? W 2014 roku nasi zachodni sąsiedzi stanęli na najniższym stopniu podium podczas MŚ. Teraz – srebro zdobyte również w Polsce. Niemcy i siatkówka? Kiedyś nie do pomyślenia.
  3. Czy w Serbii cieszą się z brązowego medalu? Nie zapomnijcie – na ławce trenerskiej ekipy z Bałkanów siedzi Nikola Grbić – wybitny siatkarz. Jego ambicje mogłby być większe…
  4. Jak potoczy się przyszłość rewelacji turnieju, czyli Belgii? Zaimponował nam ten zespół. Siatkarskich tradycji u nich próźno szukać – oni nigdy nie stanęli na podium żadnej imprezy mistrzowskiej.
  5. Co z Francuzami? Stawialiśmy ich w roli faworyta do zwycięstwa, a tymczasem… Kicha, najwięksi przegrani turnieju.
  6. A obok nich Włosi, którzy jako wicemistrzowie olimpijscy w godzinkę z prysznicem ulegli Belgom. Przyznamy – to był dla nas niemały szok. Czy za rok podczas mistrzostw świata siatkarze z tego kraju staną na podium?
  7. Czy Słoweńcy potrafią grać w siatkówkę, czy tylko tak nam się wydawało po 0:3 w ćwierćfinale? Chwilę później – gładkie 0:3 z Rosją. Chwilę wcześniej – gładkie – 0:3 z Bułgarią.
  8. Co z naszą kadrą? Co nie wyszło? Czemu było nie tak? Tu szczególnie możecie wyrazić swoje zdanie.
  9. Czy Ferdinando De Giorgi zostanie zwolniony? Przystawiliśmy ucho gdzie trzeba, popytaliśmy – jest taki plan, ale może z tą decyzją trzeba będzie poczekać. Podobno za naszą reprezentację będzie odpowiedzialny trener lub duet trenerów z Polski.
  10. Kto najbardziej zawiódł wśród naszych? Kurek? Kubiak? Drzyzga? A może zespół? Tu – znowu – zachęcamy do dyskusji.

Pytań jest jeszcze sporo, ale większość z nich prawdopodobnie dziś, dzień po zakończeniu turnieju, pozostają bez odpowiedzi. Na koniec jedno, od nas: jak wam się podobały mistrzostwa? Dla nas sztos, czekamy na kolejny polski turniej. Może tym razem w wykonaniu kobiet?

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem