Kto po Lewym?! Boniek wskazał Polaka, którego stać na TOP 20 plebiscytu Złotej Piłki

Były prezes PZPN Zbigniew Boniek w rozmowie z Romanem Kołtoniem na kanale Prawda Futbolu gratulował Robertowi Lewandowskiemu drugiego miejsca w plebiscycie France Football. Na powtórzenie tego historycznego wyniku z pewnością będziemy długo czekali!

Zibi powtórzył swoją opinię sprzed gali, bowiem w jego oczach Lionel Messi nie zasłużył w 2021 roku nawet na miejsce w TOP 3 plebiscytu. Docenia go, jako najlepszego piłkarza na świecie, ale niekoniecznie za osiągi w minionych kilkunastu miesiącach. Murowanym faworytem Bońka był Robert Lewandowski i na koniec gratulował mu historycznego drugiego miejsca, a także godnego reprezentowania polskiego futbolu na paryskich salonach. Głosy przeważyły na stronę Leo Messiego, który zebrał 613 punktów, dokładnie o 33 więcej od Polaka. Na trzeciej pozycji uplasował się Jorginho (460 punktów), a dalej była już przepaść – Karim Benzema, N’Golo Kante czy Cristiano Ronaldo ani przez moment nie liczyli się jako potencjalni zwycięzcy Złotej Piłki.

Punktacja finałowa plebiscytu France Football:

1. Leo Messi 613 pkt
2. Robert Lewandowski 580 pkt
3. Jorginho 460 pkt
4. Karim Benzema 239 pkt
5. N’Golo Kante 186 pkt

„Nie wiem czy Kazimierz Deyna powinien zdobyć Złotą Piłkę, nie wiem czy Zbigniew Boniek powinien, ale Robert Lewandowski na pewno. Był fantastyczny, także na tej gali.”

Zbigniew Boniek w rozmowie z Romanem Kołtoniem spekulował, kto jako kolejny reprezentant polskiego futbolu mógłby pojawić się choćby w gronie nominowanych do Złotej Piłki. Uważa, że potencjał piłkarski predestynuje do tego Piotra Zielińskiego. Niemniej wydaje się, że prezes coraz mniej wierzy, że „Zielek” przekuje ten potencjał w realne sukcesy na światowym poziomie.

Drugie miejsce Roberta jest miejscem fantastycznym. Zobaczymy kiedy będziemy mieć kolejnego Polaka który będzie mógł kandydować chociaż do TOP 15-20. Na dzień dzisiejszy takim kandydatem, gdyby zrewidował pewne rzeczy, mógłby być Piotrek Zieliński, pod względem umiejętności piłkarskich.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem