Piątek znowu w Serie A? Jest numerem jeden na liście Fiorentiny!

Sytuacja Krzysztofa Piątka na rynku transferowym wciąż pozostaje kwestią otwartą. Niemal od początku przygody z Herthą Berlin na Polaka leje się morze krytyki - zarówno ze strony mediów, jak i samych kibiców. O zainteresowaniu Fiorentiny mówiło się już dużo wcześniej, ale teraz klub Bartłomieja Drągowskiego postanowił postawić wszystko na jedną kartę. 

Zdaniem poczytnego dziennika „Corriere dello Sport” Piątek jest numerem jeden na liście życzeń Fiorentiny. Największym zwolennikiem sprowadzenia go na Stadio Artemio Franchi jest ten najważniejszy, czyli sam właściciel klubu – Rocco Commisso. Zielone światło na transakcję ze swojej strony dał także trener – Beppe Iachini.

Najlepsi strzelcy Fiorentiny w pięciu ostatnich sezonach:

2019-20: Federico Chiesa – 10 goli

2018-19: Marco Benassi – 7 goli

2017-18: Giovanni Simeone – 14 goli

2016-17: Nikola Kalinić – 15 goli

2015-16: Josip Ilicić – 13 goli

Problemem mogą okazać się jednak pieniądze. W Niemczech Piątek zarabia około 4 milionów euro na sezon. Ponadto niebanalna jest także akceptowalna kwota odstępnego, która zdaniem włoskich dziennikarzy miałaby wynieść 20-22 miliony euro. Redaktorzy „Correire dello Sport” wyliczyli, że cała operacja kosztowałaby Fiorentinę – bagatela – 50 milionów euro.

Przedstawiciele Fiorentiny w pocie czoła pracują nad pośrednią ofertą, która mogłaby zadowolić obie strony. W planach jest propozycja rozkładająca płatność na kolejne sezony.

Piątek miałby być dla Fiorentiny typowym goleadorem, którego tak bardzo brakowało im w ciągu trzech ostatnich sezonów. Ostatnim napastnikiem, który w barwach Violi przekroczył barierę 15 bramek był Nikola Kalinić w sezonie 2016-17.

Piłkarzem Fiorentiny od 2016 roku jest inny reprezentant Polski – Bartłomiej Drągowski.

Hertha i PZPN pokłóciły się o Krzysztofa Piątka!

 

 

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem