Krzysztof Ignaczak: To był fajny dzień polskiego sportu

Wreszcie mieliśmy to, na co wszyscy czekaliśmy – znowu rozwiązał się olimpijski worek z medalami biało-czerwonych i trochę się z niego wysypało. Wioślarki pokazały klasę, dostarczyły nie tylko krążków, lecz przede wszystkim niesamowitych emocji. Do tego doszła metamorfoza polskich szczypiornistów w starciu z Egiptem. Zagrali twardą, dobrą piłkę ręczną, taką jak lubimy. Chcemy ich takich

Wreszcie mieliśmy to, na co wszyscy czekaliśmy – znowu rozwiązał się olimpijski worek z medalami biało-czerwonych i trochę się z niego wysypało. Wioślarki pokazały klasę, dostarczyły nie tylko krążków, lecz przede wszystkim niesamowitych emocji. Do tego doszła metamorfoza polskich szczypiornistów w starciu z Egiptem.

Zagrali twardą, dobrą piłkę ręczną, taką jak lubimy. Chcemy ich takich oglądać w ćwierćfinale!

Ale dla mnie najważniejsze tego dnia było nasze starcie z Argentyną. Przecież ta drużyna urosła do miana sensacji, jednego z faworytów – po pokonaniu Rosji i Iranu. Okazało się jednak, że nie taki diabeł straszny, jak go malują…


Biało-czerwoni jeszcze przed igrzyskami założyli sobie, że spróbują wygrać swoją grupę, by w ćwierćfinale liczyć na mecz z teoretycznie słabszym rywalem. Niestety wiemy dobrze, że to tylko teoria, bo w walce o strefę medalową na pewno czeka nas niezwykle ciężki bój. Nie będzie żadnej drogi na skróty.

Co do meczu z Argentyną, to muszę przyznać, że dawno nie widziałem, by drużyna tak dobrze wypełniła taktykę, bo biało-czerwoni zrealizowali chyba 99 procent planu.

Michal-kubiak-bartosz-kurek-laczy-nas-pasja-polska-rioPatrząc po wyniku i rankingach to warto odnotować, że w przyjęciu jesteśmy chyba najlepsi, zresztą od dawna dobry odbiór cechował styl naszej gry. Zatorski jak i Kubiak są liderami w tym elemencie i po meczu z Argentyną pozostaną, choć przecież obawialiśmy się silnej zagrywki ze strony ekipy trenera Velasco.

Cichym bohaterem meczu jest także Grzegorz Łomacz, który znakomicie rozdzielał piłki, a Argentyńczycy często nie mieli pojęcia, gdzie wystawi. Brawo także dla Mateusza Bieńka, który świetnie serwuje. Ten chłopak potrafi już dużo w tym elemencie i ma go bardzo zróżnicowany, potrafi posyłać bomby i grać lekko, technicznie. To utrudnia rywalom odczytanie i odebranie zagrywki, tym bardziej że Mateusz bije z bardzo niskiego podrzutu, potrafi więc zdziałać bardzo wiele.

Co do ataku, to na pewno też trzeba zwrócić uwagę na Karola Kłosa, który z 90-procentową skutecznością raz po raz wbijał gwoździe w parkiet „nieprzyjaciół”. No i jeszcze Bartek Kurek, który znajduje się bardzo wysoko w rankingu najlepiej punktujących. Jeśli utrzyma tak wysoką skuteczność, powyżej 60-procent, na pewno pomoże drużynie w wygrywaniu meczów.

Każdy rywal, który obejrzy nasz mecz z Argentyną, nabierze respektu. Nawet Rosja, która jest naszym najbliższym przeciwnikiem.

Bo każdy zobaczy drużynę, która wie po co do Rio przyjechała, z wielkim sercem do walki, zdeterminowaną. Jedynie w końcówce trzeciego seta starcia z Argentyną drżały nam serca w studio, że może znowu czeka nas pięciosetowy horror, jednak udało się chłopakom wygrać. Biało-czerwoni udowodnili, że są psychicznie gotowi do walki, a obrazki gdy Michał Kubiak zagrzewa zespół do bitwy, są niesamowite. Podobała mi się też ich radość ze zdobytych punktów, no i nos trenera Antigi, który chyba w tylko sobie znany sposób wpadł na pomysł, by zdjąć dobrze grającego Mikę i wpuścić jeszcze lepiej grającego Buszka. Brawo, wy!


polska-argentyna-3-0-rio-laczy-nas-pasja

Wracając na ziemię, w drugiej grupie sytuacja jest tak skomplikowana, że wiemy iż nic nie wiemy. Wydawałoby się, że słabsi Amerykanie nie będą się liczyć, jednak pokonują Brazylię – gospodarza turnieju i faworyta do zdobycia medalu. To kolejny dowód na to, jak bardzo wyrównał się poziom w światowej czołówce.

Spodziewam się kolejnych wielkich emocji, bo jak na razie nasi chłopcy je gwarantują. Oby tak było do samego szczęśliwego końca. 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem