Krzysztof Ignaczak: Dzięki panie Pawle!

Pożegnaliśmy jedną z największych gwiazd polskiej siatkówki, człowieka którego płomienisty kolor włosów idealnie oddaje także jego charakter. Facet zagrał 427 razy w biało-czerwonych barwach, brał udział chyba we wszystkich naszych największych sukcesach ostatniej dekady, a już na pewno miał udział przy medalach, które były w kolorze zbliżonym do jego czupryny. Oczywiście chodzi mi o Pawła

Pożegnaliśmy jedną z największych gwiazd polskiej siatkówki, człowieka którego płomienisty kolor włosów idealnie oddaje także jego charakter. Facet zagrał 427 razy w biało-czerwonych barwach, brał udział chyba we wszystkich naszych największych sukcesach ostatniej dekady, a już na pewno miał udział przy medalach, które były w kolorze zbliżonym do jego czupryny.

Oczywiście chodzi mi o Pawła Zagumnego, a gra z nim była dla mnie wielką przyjemnością. O tym, jak wielkim był wirtuozem najlepiej świadczy fakt, ile gwiazd światowej siatkówki przypadło na metr kwadratowy katowickiego Spodka. Pawła wpadli pożegnać najwięksi z największych.


siatkowka-pozegnanie-pawel-zagumny-laczy-nas-pasja-2Pewnie niejednemu z państwa zakręciła się łezka w oku, bo kończy się pewien etap związany z rocznikiem, czy też pokoleniem 77. Paweł jest jednym z ostatnich z tego pokolenia, który jeszcze grał w kadrze, a przed laty zdobywał młodzieżowe tytuły z Irkiem Mazurem.

Tym bardziej się cieszę, że przy okazji reprezentacyjnego pożegnania Pawła doszło do kolejnej, jakby naturalnej wymiany pokoleń. W Spodku na parkiet wyszli juniorzy, którzy idą w nasze ślady. To rocznik, który wygrał i zdominował wszystkie imprezy mistrzowskie w swojej kategorii wiekowej. Mam nadzieję, że wkrótce ci chłopcy przysporzą nam wielu pozytywnych emocji.

Dlaczego o tym wszystkim piszę? Bo moim zdaniem wydarzyło się coś wyjątkowego, a Spodek po raz kolejny stał się miejscem magicznym, jak podczas polskich mistrzostw świata. Teraz frekwencja dopisała, ludzie przyszli oglądać nie tylko pana Pawła, lecz także inne gwiazdy światowej siatkówki.

Tym samym dobitnie pokazali, jak bardzo szanują Zagumnego. Urzekło mnie także to, że mogliśmy zobaczyć na boisku ludzi, którzy od dawna już nie trenują, choćby Ferdinando de Giorgi, ale nadal potrafią grać. Może umiejętności już nie takie jak kiedyś, lecz serce do walki pozostało i duch sportowy. To było niesamowite popatrzeć po latach, jak znowu piłkę odbijają ci giganci siatkówki.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem