Krzysztof Ignaczak – bloger Łączy Nas Pasja!

Krzysztof „Igła” Ignaczak – polski siatkarz grający na pozycji libero, reprezentant Polski w latach 1998-2014. Karierę reprezentacyjną zakończył po Mistrzostwach Świata 2014, w których Polska zdobyła złoty medal. Od 2007 roku gra w drużynie Asseco Resovia. Urodził się 15 maja 1978 roku w Wałbrzychu, mierzy 188 cm wzrostu. Igła już w latach juniorskich pokazywał ogromny

Krzysztof „Igła” Ignaczak – polski siatkarz grający na pozycji libero, reprezentant Polski w latach 1998-2014. Karierę reprezentacyjną zakończył po Mistrzostwach Świata 2014, w których Polska zdobyła złoty medal. Od 2007 roku gra w drużynie Asseco Resovia. Urodził się 15 maja 1978 roku w Wałbrzychu, mierzy 188 cm wzrostu.

Igła już w latach juniorskich pokazywał ogromny potencjał i talent do gry, w 1995 z reprezentacją zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy kadetów. W dwóch następnych latach sięgnął po złote medale Mistrzostw Świata i Europy juniorów.

Swoje pierwsze kroki w zawodowej siatkówce rozpoczynał w 1997 roku w klubie Chełmiec Wałbrzych, po rozegraniu sezonu trafił do drużyny Kazimierz Płomień Sosnowiec na dwa lata. Kolejne trzy sezony rozegrał w Galaxi Częstochowa, z którą trzykrotnie zdobywał srebrny medal mistrzostw Polski. Następnie trafił do Skry Bełchatów, gdzie wraz z klubem trzykrotnie sięgał po Puchar i Mistrzostwo Polski. W 2007 roku trafił do Asseco Resovii, dla rzeszowskiego klubu gra do dzisiaj. Z Resovią sięgał między innymi po Mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski oraz srebrny medal Ligi Mistrzów.

Sukcesy reprezentacyjne prezentują się następująco: dwa medale Mistrzostw Europy: złoty w roku 2009 i brązowy w 2011. Dwa medale Ligi Światowej: brązowy w 2011 i złoty w 2012. Srebrny medal Pucharu Świata 2011 i najważniejszy tytuł – złoty medal Mistrzostw Świata 2014 – tu należy jednak podkreślić, że Igła rozegrał w turnieju tylko jeden mecz (z Kamerunem), dużo mówiło się o konflikcie między nim, a trenerem reprezentacji Stephanem Antigą. Po wywalczeniu złotego medalu 21 września 2014 roku, ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej. 

Od 2005 roku w reprezentacji grał z numerem „16”. Numer ten został mu symbolicznie przydzielony po tragicznej śmierci jego bliskiego przyjaciela Arkadiusza Gołasia. Żonaty z Iwoną, mają dwoje dzieci – Sebastiana i Dominikę. Jest autorem magazynu sportowego „Igłą szyte”.

Foto: Facebook.com

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem