Krychowiak zmienia klub. Transfer za 1,5 mln euro

Wszystko wskazuje na to, że pomocnik reprezentacji Polski opuści stolicę Rosji. Nowy klub ma zapłacić za niego odpowiednik kilku milionów złotych.

Krychowiak opuszcza Loko. Pożegnał się już z kolegami z zespołu. O ile rozumiem, jutro też nie zagra z CSKA – napisał na Twitterze Andrey Pankov, dziennikarz „Championat”. Informacje potwierdzają polskie media. Tomasz Włodarczyk poinformował, że reprezentant Polski już ustalił warunki indywidualnego kontraktu z nowym klubem i ma podpisać trzyletnią umowę.

Grzegorz Krychowiak ma zostać nowym piłkarzem Krasnodaru.

Wyceniany przez Transfermarkt na 15 milionów euro 31-letni Krychowiak ma jeszcze rok kontraktu z Lokomotivem. W barwach stołecznego klubu wystąpił w 109 meczach, zdobył 23 gole i zanotował 15 asyst. Szczególnie udane dla Polaka pod kątem strzeleckim były dwa poprzednie sezony ligowe – w obu zdobył po dziewięć bramek. Dla Loko zagrał też 16 meczów w ramach Ligi Mistrzów. Dwukrotnie zdobył Puchar Rosji. Teraz ma trafić do Krasnodaru, który w sezonie 2020/21 po raz pierwszy w swojej historii awansował do Ligi Mistrzów. Po dwóch latach na podium, ostatnio zanotowali jednak regres w lidze – zakończyli rozgrywki dopiero na 10. miejscu. Nowe zainaugurowali jednak udanie, wygrywając 3:0 na wyjeździe. Ponadto nowym piłkarzem tego klubu został między innymi Jhon Córdoba, kupiony za 20 milionów euro, ostatnio wygrywający rywalizację z Krzysztofem Piątkiem w Herthcie Berlin. W przeszłości barwy Futbolnyj Kłub Krasnodar reprezentowali między innymi Artur Jędrzejczyk czy Janusz Gol.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem