Krychowiak coraz bardziej… rosyjski

Kibice żartują, że przeobrażenie Grzegorza Krychowiaka w lidera Lokomotiwu Moskwa i jednego z najlepszych piłkarzy rosyjskiej Priemjer Ligi widać już nawet w jego wizerunku. Że coraz mniej paryski, a coraz bardziej moskiewski. „Krycha” udziela już wywiadów w języku rosyjskim, właśnie odebrał statuetkę dla najlepszego piłkarza miesiąca i w kolejnym meczu „robił liczby”.

Trener Jurij Siomin, po zakończeniu minionego sezonu, zadeklarował działaczom, że jeśli nie kupią mu Krychowiaka (który wcześniej był do Lokomotiwu tylko wypożyczony), to on nawet nie zaczyna rozgrywek. Zdiagnozował Polaka jako piłkarza FUNDAMENTALNEGO. Reprezentant Polski został w Moskwie obsypany złotem – dość powiedzieć, że zarabia w Lokomotiwie wcale nie gorzej niż wcześniej w Paryżu. Wyraźnie lepiej niż choćby Arkadiusz Milik w Napoli. Jednak znakomicie się za tę inwestycje Rosjanom odpłaca. Robi znacznie więcej niż to, do czego przyzwyczaił jeszcze choćby w Sewilli.

Krychowiak przestał być piłkarzem stworzonym do destrukcji, coraz częściej bywa członkiem działu kreacji. Jedenaście występów od początku bieżącego sezonu zaowocowało już pięcioma golami i dwiema asystami. We wrześniu zbiera liczby w każdym klubowym występie – kwestią czasu kolejna nagroda dla gracza miesiąca.

W połowie tygodnia echem odbił się jego gol przeciwko Bayerowi Leverkusen w Lidze Mistrzów, gdy ruszył za akcją niczym rasowa „dziesiątka” i bezwzględnie wykończył otrzymane podanie. Wcześniej to samo zrobił w meczu ligowym z Soczi – tam wyszedł przed obrońcą wręcz niczym środkowy napastnik. Wczoraj dołożył do tego asystę przeciwko Orenburgowi ze skrzydła.

https://twitter.com/confortistefano/status/1175704055265595393?s=20

Kupuje kibiców swoją grą. Kupuje profesjonalizmem, bezproblemowo komunikując się i udzielając wywiadów w języku rosyjskim. Zwiększając swój lingwistyczny arsenał o kolejny język po angielskim, francuskim czy hiszpańskim. Trzeba się uderzyć w pierś i przyznać, że sceptycy, którzy krytykowali jego transfer do Rosji, dostają nauczkę. Bo nie wygląda to na zjazd po równi pochyłej i odcięcie grubą krechą etapu kariery, kiedy „Krycha” robił furorę w Europie. On w tym miejscu jeszcze może ponownie się znaleźć.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem