Król Marco Paixao! Niepowtarzalny klimat najbardziej polskiego meczu ligi tureckiej

Fatih Karagumruk kontra Altay SK w drugiej lidze tureckiej wyłania się w tych trudnych czasach jako jedno z najciekawszych piłkarskich wydarzeń weekendu dla polskiego kibica.

Bramki w barwach ekipy Fatih Karagumruk, po tym jak rozstał się z Lechią Gdańsk, od kilku tygodni zdobywa Artur Sobiech. Najpierw trafił dwukrotnie z Erzurum, w sobotę dołożył gola przeciwko Altay SK. Kluby drugiej ligi tureckiej są w stanie zaproponować swoim czołowym piłkarzom godne zarobki, ale klimat miejsca, w którym przyszło mu grać, jest… dość niepowtarzalny. Kibice oglądają mecze zza płotu, wywieszają transparenty w oknach pobliskich budynków.

 

Muezin z minaretu nawołuje na modlitwę…

Artur Sobiech zdobywa bramkę na 2:0:

Ale na boisku jest… król Marco Paixao. W 97. minucie gry doprowadza do wyrównania 2:2. Portugalczyk, będący jednym z najskuteczniejszych obcokrajowców w historii polskiej Ekstraklasy, jest w drugiej lidze tureckiej absolutnym dominatorem. W zeszłym sezonie strzelił 29 goli w 33 meczach i nie ma zamiaru się zatrzymywać. W bieżących rozgrywkach również jest najskuteczniejszym snajperem całej ligi – z 17 trafieniami. Kibice go kochają. I trudno nie odnieść wrażenia, że wciąż mielibyśmy z niego pociechę, gdyby biegał po polskich boiskach.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem