KRIMZ odbanowany. Blokada VAC zniknęła z jego konta

W miniony weekend na koncie Steam gwiazdy fnatic - "KRIMZ'a" - ujrzeć można było VAC bana. Informacja obiła się nie małym echem, jednak sprawa została już wyjaśniona.

VAC ban na koncie Freddy’ego „KRIMZ’a” Johanssona miała związek z używaniem zewnętrznej platformy do Counter Strike’a. Mowa tu najprawdopodobniej o anty-cheacie od Esportal. Blokada konta Szweda obowiązywała przez trzy dni. O odblokowaniu konta poinformował sam zainteresowany.

Szwedzka gwiazda nie była jedynym poszkodowanym. Blokady otrzymało również kilku innych użytkowników Esportalu. Włodarze platformy wystosowali również krótkie oświadczenie.

Blokady kont graczy, na których błędnie nałożono VAC bany zostały usunięte przez Valve. Dziękujemy za szybkie zajęcie się problemem.

Sprawa odbanowania KRIMZ’a była dość istotna – dziś jego drużyna rozgrywała mecz przeciwko Dignitas w ramach Flashpoint 2, więc występ Szweda z oczywistych względów stał pod znakiem zapytania. Finalnie Johansson zagrał w meczu, który Fnatic wygrało wynikiem 2:1.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem