Krecz Barty! Magda Linette z awansem do 3. rundy Rolanda Garrosa

W tegorocznej edycji Rolanda Garrosa dzieje się na prawdę wiele. Pierwsza i druga rakieta świata pożegnały się z turniejem - Osaka wycofała się z rozgrywek, a mecz z Magdą Linette skreczowała Ashleigh Barty!

Co to było za spotkanie w wykonaniu Magdy Linette! Polska tenisistka stała przed bardzo trudnym zadaniem – już w drugiej rundzie Roland Garros musiała mierzyć się z liderką światowego rankingu, Ashleigh Barty. Australijka była ogromną faworytką tego spotkania i jedną z głównych do zwycięstwa w całym turnieju. W pierwszym secie czwartkowego spotkania Linette grała koncertowo i nie dała dojść faworyzowanej przeciwniczce do głosu. Set numer zakończył się wynikiem 6:1 i wpadł na konto Polki. Barty kilkukrotnie wzywała pomoc medyczną i próbowała walczyć. Przy stanie 2:2 w drugim secie „jedynka” rankingu WTA musiała się jednak poddać.

Oznacza to, że Magda Linette zagra w trzeciej rundzie French Open. W swoim kolejnym meczu zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur notowaną na 25. miejscu w rankingu. Odpadnięcie Barty na pewno ułatwi ewentualną obronę tytułu przez Igę Świątek. Przypomnijmy, że z udziału w rozgrywkach zrezygnowała również Naomi Osaka, która aktualnie notowana jest na 2. lokacie w światowym zestawieniu.