Koszmarny faul na Leo Messim. Cudem uniknął złamania?

Luiz Adrian Martinez z Wenezueli mógł spowodować ciężką kontuzję Leo Messiego. Za faul na Argentyńczyku obejrzał czerwoną kartkę.

Reprezentacja Argentyny pokonała Wenezuelę w Caracas 3:1, zaliczając siódmy mecz bez porażki w bieżącej edycji kwalifikacji do mistrzostw świata w Katarze. Goście od 32 minuty grali w przewadze zawodnika po tym, jak po interwencji VAR z boiska wyrzucony został środkowy obrońca Wenezueli – Luiz Adrian Martinez. W 29 minucie gry wpadł z dużym impetem w Leo Messiego, trafiając go korkami w nogę, poniżej kolana. Na powtórkach widać, że noga Argentyńczyka wygięła się w nienaturalny sposób, ale na szczęśćie atak nie spowodował poważnej kontuzji. Messi mógł kontynuować grę.

Co ciekawe, Martinez przebywał na placu przez zaledwie kilka minut. W 25. wszedł z ławki, a przesadzone wejście w piłkarza PSG było jego jedną z pierwszych i ostatnich boiskowych interwencji tego dnia.

Wenezuelczyk często nie przebiera w środkach. W 83 ostatnich występach obejrzał 7 czerwonych kartek, w tym aż trzy bez wcześniejszego upomnienia.

Bramki dla Argentyny w meczu z Wenezuelą zdobywali Lautaro Martinez, Joaquin Correa i Angel Correa. Ekipa Leo Messiego w eliminacjach mistrzostw w Katarze ma na koncie 4 zwycięstwa i 3 remisy. Zajmuje drugie miejsce w grupie – za Brazylijczykami, którzy legitymują się kompletem 7 wygranych. Minionej nocy pokonali 1:0 Chile.