Koszmarek polskiej kadry U-19. „Typowa akcja ofensywna zespołu trenera Rumaka”

Reprezentacja Polski do lat 19 zaliczyła w środę wstydliwą porażkę w ramach eliminacji mistrzostw Europy. Biało - czerwoni ulegli 1:3 Finlandii.

Podopieczni Mariusza Rumaka od fatalnego falstartu rozpoczęli walkę, której stawką jest awans na finały mistrzostw Europy. W składzie naszej ekipy zagrali m.in. Jakub Ojrzyński z Liverpoolu, były wiślak Daniel Hoyo-Kowalski, utalentowani Ariel Mosór i Szymon Włodarczyk z Legii, Aleksander Buksa z Genoi czy Piotr Starzyński z Wisły Kraków. Spotkanie z nisko notowanym rywalem ułożyło się jednak kompletnie nie po myśli Polaków. Finowie wyszli na prowadzenie już w 21 minucie, przeszywając naszą defensywę prostopadłym podaniem.

Jakub Ojrzyński jeszcze przed przerwą obronił rzut karny, ale po chwili było już 2:0 dla Finów. Sposób konstruowania akcji przez biało – czerwonych chwilami przyprawiał o ból głowy.

Powolne i przewidywalne – tak w skrócie można podsumować poczynania Polaków. W 67 minucie kontakt nawiązał Aleksander Buksa, trafiając na 1:2 z rzutu karnego. Jednak tuż przed końcem Finowie znów nas zaskoczyli i zasłużenie wygrali dwoma golami.

W drugim spotkaniu eliminacyjnym naszej grupy Ukraina pokonała Maltę 4:2.