Koszmar Benfiki w meczu z PAOK-iem! Były piłkarz wyrzuca ją z Ligi Mistrzów

Takie historie pisze tylko futbol! Jeszcze trzy tygodnie temu Serb Andrija Zivković był piłkarzem Benfiki Lizbona. Dodajmy, piłkarzem niechcianym, z którym klub próbował się rozstać. Dziś wyrzuca Portugalczyków z walki o Ligę Mistrzów, grając już w barwach PAOK Saloniki!

Benfica Lizbona nie zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów po raz pierwszy od 11 lat! Akurat w sezonie, w którym zatrudniła nowego, uznanego trenera – Jorge Jesusa, a na transfery do klubu wydała 80 milionów euro! Darwin Nunez z Almerii za 24 miliony, dwóch graczy prosto z Brazylii za łączną kwotę 38 milionów, do tego Luca Waldschmidt z Freiburga za 15. Wszystko na nic, bo oto do kolejnej rundy eliminacji Champions League przechodzi sensacyjnie PAOK Saloniki. Klub Karola Świderskiego, skłonny zatrudnić również w najbliższej przyszłości Kamila Grabarę, odprawia Portugalczyków wynikiem 2:1.

Symboliczne, że gola na 2:0, odbierającego szanse Benfice, strzelił akurat Andrija Zivković. Piłkarz, który rozstał się z nią ledwie 26 sierpnia, po 4 sezonach, w których… do siatki praktycznie nie trafiał!

24-letni Serb rozstał się z klubem za porozumieniem stron. Benfica wypłaciła mu nawet solidną rekompensatę z tytułu ważnego kontraktu. Równo przed tygodniem Zivković związał się z PAOK-iem, po czym w debiucie zdobył tę jakże istotną bramkę.

Warto dodać, że Greków do tego niemałego sukcesu jako trener prowadzi Portugalczyk – Abel Ferreira.

Karol Świderski tym razem wszedł do gry jako rezerwowy. W 70. minucie zmienił angielskiego napastnika Chubę Akpoma.

W kasie Benfiki wkrótce może zabraknąć milionów, które wpływałyby na jej konto w związku z występami w Lidze Mistrzów. Nie można wykluczyć, że wkrótce zdecyduje się sprzedać którąś ze swoich gwiazd, by rekompensować straty w budżecie. Pierwszym kandydatem wydaje się Carlos Vinicius, brazylijski napastnik, strzelec 18 goli w minionym sezonie ligowym. Portugalczycy oczekiwali za niego nawet 60 milionów euro. W obecnej sytuacji prawdopodobnie będą skłonni do znacznej przeceny.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem