Korupcja na Wimbledonie?! Dwa mecze pod lupą

Tego typu informacje w przypadku imprez tak wielkiej rangi, jak Wimbledon, to nie jest codzienność. Śledczy przyglądają się dwóm spotkaniom rozgrywanym w tym roku na londyńskich kortach trawiastych, podczas których pojawiło się podejrzenie korupcji!

International Tennis Integrity Agency prowadzi śledztwo w sprawie dwóch meczów – w singlu oraz deblu mężczyzn. Oba te spotkania odbyły się w pierwszej rundzie zakończonego niedawno wielkoszlemowego Wimbledonu. W jednym i drugim przypadku pojawiło się podejrzenie korupcji!

O co konkretnie chodzi? O podejrzane zakłady w jednej z firm bukmacherskich. Jeśli chodzi o spotkanie singla, pod koniec pierwszego seta postawiono pięciocyfrową sumę na dokładny wynik. W przypadku meczu debla obstawiono trafnie zwycięzcę starcia. W obu przypadkach faworyci wygrali pierwsze sety, ale ostatecznie przegrali całe mecze.

Przekazano nam dwa ostrzeżenia z branży bukmacherskiej, które wskazują na możliwe nieregularne wzorce obstawiania. Ważne, aby pamiętać, że samo powiadomienie nie jest dowodem na ustawianie meczów. Tam, gdzie analiza meczu sugeruje działalność korupcyjną, ITIA prowadzi pełne i poufne dochodzenie – powiedział rzecznik ITIA w rozmowie z BBC. Nie podano jednak o jakie konkretnie mecze chodzi.

Niemiecki dziennik „Die Welt” donosi, że w spotkaniu singla w całą aferę zamieszany jest niemiecki zawodnik, ale to nie on jest głównym podejrzanym w całej sprawie, która będzie prowadzona poufnie. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, to graczom grozi surowa kara – dyskwalifikacja.

Kilka miesięcy temu – w kwietniu 2021 roku – ITIA dożywotnio zdyskwalifikowała argentyńskiego tenisistę Franco Feitta, który był zaangażowany w ustawienie dziewięciu meczów w latach 2014-2018. Były już zawodnik sam przyznał się do winy.

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem