Drugi konkurs Pucharu Świata 2020/2021 w skokach narciarskich odbędzie się w fińskiej Ruuce nieopodal Kuusamo. Niestety w zawodach nie wystąpią największe austriackie gwiazdy - z powodu kilku zakażeń koronawirusem w kadrze wszyscy jej członkowie trafili na kwarantannę.

Austriacy mogą mówić o sporym pechu. Podczas inaugurującego sezon 2020/2021 weekendu w Wiśle prezentowali się naprawdę znakomicie – w sobotnim konkursie drużynowym okazali się najlepsi, a w niedzielę w rywalizacji indywidualnej aż trzech z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce – Daniel Huber był trzeci, Philipp Aschenwald ósmy, a Michael Hayboeck dziesiąty. Słabiej tego dnia wypadł Stefan Kraft – zdobywca Kryształowej Kuli z ubiegłego sezonu uplasował się dopiero w trzeciej dziesiątce i nie zakwalifikował się do serii finałowej.

Austriacy zakażeni

Niestety podopieczni Andreasa Widhölzla nie będą mieli okazji prędko poprawić swojego dorobku w klasyfikacji generalnej PŚ, ponieważ zabraknie ich podczas zaplanowanych na najbliższy weekend zawodów w Ruce nieopodal Kuusamo! Chodzi oczywiście o kadrę „A”. Wszystko z powodu zakażeń koronawirusem – pozytywne wyniki testów otrzymali Philipp Aschenwald, Gregor Schlierenzauer oraz trener reprezentacji, wspomniany Widhölzl. Przez to cała reprezentacja trafiła na przymusową kwarantannę.

To jednak nie oznacza, że w Finlandii w ogóle nie zobaczymy austriackich skoczków. W Ruce wystartują bowiem rezerwowi pod wodzą Floriana Liegla – wśród nich znaleźli się m.in. znani z występów w Pucharze Świata Manuel Fetner czy Clemens Leitner.

Niemcy skorzystają na nieobecności rywali?

Niewykluczone, że sezon 2020/2021 będzie obfitował w tego typu sytuacje. Zawodnicy są badani przy okazji każdych zawodów, a ewentualne testy pozytywne będą skutkować kwarantanną dla całej kadry, co może niektórym skoczkom znacznie skomplikować walkę o najwyższe cele.

Rywalizacja w Ruce rozpocznie się w piątek 27 listopada od kwalifikacji. Na sobotę i niedzielę zaplanowano dwa konkursy indywidualne. Po pierwszym weekendzie sezonu liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Niemiec Markus Eisenbichler, który wygrał niedzielne zawody w Wiśle. Właśnie kadra prowadzona przez Stefana Horngachera może być największym beneficjentem najbliższych tygodni – w Ruce zabraknie Austriaków, z kolei tydzień później w Niżnym Tagile nie pojawią się Polacy, którzy wykorzystają ten czas na przygotowania do MŚ w lotach w Planicy (11-13 grudnia). Niemcy mogą to wykorzystać i podskoczyć zarówno klasyfikacji generalnej PŚ, jak i w Pucharze Narodów.

Dodatkowy konkurs Pucharu Świata w Polsce?!

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem