Koronawirus w Piaście Gliwice! Co z czwartkowym meczem z TSV Hartberg?

Piłkarze oraz członkowie sztabu Piasta Gliwice przed meczem eliminacji Ligi Europy poddali się obowiązkowym testom na obecność koronawirusa. Niestety, u dwóch członków zespołu badania dały wynik pozytywny! Mecz nie wydaje się jednak zagrożony.

Piast Gliwice poinformował, że dwie spośród pobranych próbek dały wynik pozytywny. Nie ujawniono, u kogo wykryto zakażenie, natomiast wiadomo, że sprawa nie dotyczy żadnego z piłkarzy. „Dwie osoby z pozytywnym wynikiem zostały odizolowane od drużyny i przebywają na kwarantannie. Klub zlecił przeprowadzenie kolejnych badań, które pozwolą zweryfikować wynik testu” – poinformował klub. Na dziś więc mecz z Austriakami nie jest zagrożony. Mógłby być, gdyby ponowne badania wykazały przypadki choroby pośród piłkarzy. Na razie nic na to jednak nie wskazuje.

Gdyby drużyna Piasta Gliwice nie była w stanie skompletować składu czy przystąpić do spotkania, UEFA w najgorszym scenariuszu przewiduje walkower dla drużyny przeciwnej.

Na tę chwilę nie ma sensu wieszczyć jednak tego typu pesymistycznych scenariuszy. Należy założyć, że drużyna zgodnie z planem, nieosłabiona przystąpi do meczu. Martin Konczkowski w rozmowie z Weszło FM potwierdził, że Piast w normalnym trybie przygotowuje się do gry. Podopieczni Waldemara Fornalika podejmą austriacki TSV Hartberg na własnym boisku. Początek spotkania w czwartek o godzinie 20:00.

Lech Poznań pokonuje Hammarby 3:0! Więcej takich meczów Polaków w pucharach!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem