Koronawirus i reprezentacja Polski. Boniek zdradził, co z publicznością na meczach kadry

Sparaliżowane rozgrywki włoskiej Serie A, wiele meczów bez publiczności - od tego weekendu takowy miał miejsce również w Polsce - to efekt koronawirusa. Czy wpłynie on również na najbliższe mecze reprezentacji Polski? Poniekąd tak, choć jak przyznał Zbigniew Boniek w "Cafe Futbol", na ten moment Stadion Narodowy jest gotowy do przyjęcia kibiców. 

27 marca reprezentacja Polski zagra na obiekcie Śląska we Wrocławiu z kadrą Finlandii, zaś cztery dni później, 31 marca na Stadionie Śląskim rywalem drużyny Jerzego Brzęczka będzie Ukraina. Okazuje się, że największym problemem dla kibiców biało-czerwonych może nie być absencja Roberta Lewandowskiego, a szalejący po świecie koronawirus, który mógł uniemożliwić im obejrzenie kadry.

Zbigniew Boniek w „Cafe Futbol” przyznał jednak, że na ten moment reprezentacja może liczyć na wsparcie fanów.

– Uważamy, że mecze reprezentacji Polski odbędą się z udziałem publiczności, choć przygotowujemy się do nich nieco inaczej – przyznał prezes PZPN.

Co miał na myśli Zbigniew Boniek mówiąc „inaczej”? Przede wszystkim znacznie większa dostępność na stadionach we Wrocławiu i w Chorzowie do dystrybutorów do dezynfekcji rąk. To jednak niejedyny pomysł – choć nie tak abstrakcyjny, jak niepodawanie rąk przez piłkarzy przed meczem. Chodzi o… badanie kibiców.

– Chcemy sprawdzić, czy podczas kontroli na bramkach będzie można zmierzyć kibicom temperaturę – dodał Boniek.

Mamy nadzieję, że mecze kadry faktycznie się odbędą z udziałem publiczności. Przez trzy tygodnie fani muszą jednak bacznie obserwować wiadomości – te z Półwyspu Apenińskiego pokazują, że z dnia na dzień rozgrywki mogą zostać sparaliżowane.

W Polsce również przekonali się o tym kibice po tym, jak doszło do pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Zielonej Górze, czyli w województwie lubuskim. Wówczas stadiony zamknął wojewoda województwa… lubelskiego. Na szczęście niektóre z tych decyzji dało się odkręcić.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem