Kontuzja napastnika reprezentacji Polski. Nie zagra z Łotwą – kto za niego?

Jerzy Brzęczek dopiero co ogłosił listę powołanych na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw Europy 2020, a już będzie musiał ją skorygować o jedno nazwisko. Z powodu kontuzji w spotkaniach z Łotwą i Macedonią Północną nie zobaczymy Dawida Kownackiego.

Od dłuższego czasu podziwiamy popisy snajperskie naszych napastników. Nie brakuje głosów, że lepszych dziewiątek w poprzednim sezonie nie miał nikt. Robert Lewandowski strzelał jak na zawołanie, a w tych rozgrywkach robi to z jeszcze większą regularnością. Wspaniały początek ma kapitan kadry Jerzego Brzęczka. Sześć meczów, dziesięć bramek – to mówi samo za siebie.

Fantastyczni w poprzednich rozgrywkach Serie A byli Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek, a transferu do Bundesligi posmakował Dawid Kownacki. W tym sezonie ten pierwszy wraca po kontuzji, drugi zmaga się z dołkiem formy swoim i drużyny, a trzeci nie będzie miał szansy pokazania swoich umiejętnościach w spotkaniach z Łotwą i Macedonią Północną.

Kownackiemu występ w najbliższych meczach uniemożliwia kolejna kontuzja mięśniowa.

Napastnik Fortuny Duesseldorf leczył uraz po zakończeniu mistrzostw Europy do lat 21, a przecież przed turniejem też narzekał na problemy zdrowotne – między innymi z tego powodu nie wziął udziału w marcowym zgrupowaniu dorosłej kadry przed inauguracją eliminacji Euro 2020 z drużyną Jerzego Brzęczka, ale później na powołania mógł liczyć regularnie. Ostatnio nawet wystąpił w podstawowym składzie w meczu z Austrią (0:0), ale w zbliżających się starciach go nie zobaczymy.

To nie jest dobra informacja ani dla piłkarza, ani dla klubowego trenera Kownackiego, który w wywiadach narzeka, że to zdrowotna przerwa kolejnego już piłkarza jego Fortuny. Polskich kibiców zdecydowanie bardziej interesuje jednak to, co zrobi selekcjoner biało-czerwonych. Jak zachowa się Jerzy Brzęczek w obliczu urazu swojego czwartego napastnika bądź skrzydłowego?

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Niewykluczone, że… nie będzie musiał robić nic. Jeśli uznać Dawida Kownackiego właśnie nie za „dziewiątkę”, a bocznego pomocnika – wystarczy, że z trybun na ławkę kadry powędruje Damian Kądzior. Sytuacja w pierwszej linii wbrew pozorom już nie wygląda tak dobrze. Nazwiska mamy wielkie, ale… nazwiska nie grają. Z wyjątkiem niesamowitego w tym sezonie Lewandowskiego, z przodu bramkami nie obrodziło.

Arkadiusz Milik dwa razy wchodził z ławki w tym sezonie Serie A, zagrał w sumie 89 minut i nie strzelił bramki. Krzysztof Piątek? Dwa gole, ale oba z rzutów karnych, poza tym w sześciu meczach ani razu nie wpisał się na listę strzelców bramką „z gry”. Dość powiedzieć, że sam Kownacki w tym sezonie również bramki w pięciu meczach nie zdobył.

Gdyby nie Lewandowski, Polska miałaby spory problem.

Może warto więc w takim razie powołać kogoś, kto bramki strzela i jest w snajperskim gazie? Na przykład kogoś takiego jak Karol Świderski z greckiego PAOK Saloniki? Ostatnio ukąsił dwa razy, w tym sezonie pięć meczów, cztery gole – to świetny bilans. Może Jarosław Niezgoda? Sześć bramek w ośmiu (niepełnych) meczach w Ekstraklasie, średnio strzela niemal co spotkanie (gol co 93 minuty). Zwłaszcza, że konkurencji jeszcze na poważnie strzelać nie zaczęli…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem