Kontrowersyjny banner podzielił kibiców. Piłkarz Liverpoolu…

Kibice Liverpoolu, którzy w belgijskim Genk w środowy wieczór dopingowali swoją drużynę, wywiesili w zajmowanym przez siebie sektorze bardzo nietypowy banner. Przedstawiał nagiego, czarnoskórego mężczyznę z Pucharem Mistrzów i doklejoną twarzą Divocka Origiego. Klub błyskawicznie zażądał usunięcia transparentu. Choć ten w social mediach mocno podzielił kibiców.

Jedni piszą o „skandalicznym bannerze, który obrażał piłkarza Liverpoolu i wywołał oburzenie środowiska”. Przez wszystkie przypadki odmieniane jest słowo „rasizm” – mimo, że już w trakcie spotkania fani Liverpoolu wywiesili na swoim sektorze kolejny transparent z całkowicie odmiennym komunikatem: „nie jesteśmy rasistami!”

Czy kibice LFC mieli powód, by obrażać Origiego?

To pierwsze pytanie, które należy sobie zadać. Belg miał wprawdzie w drużynie Juergena Kloppa bardzo długo pod górkę, przez chwilę wydawało się, że jest już spalony. Jednak przypomnijmy, co najważniejsze. Dwiema bramkami wyrzucił z minionej edycji Champions League zespół FC Barcelony, a później kolejnym trafieniem ustalił wynik meczu finałowego. Postawił kropkę nad „i”, zapewnił Liverpoolowi wymarzone trofeum. Stał się bohaterem, nie persona non grata.

Kibice w social mediach oczywiście chętnie stroją sobie żarty. Jedni piszą: czy banner był niestosowny? Na pewno. Czy rasistowski? W żadnym wypadku. Znajdźcie mężczyznę, który by się na taki wizerunek obraził! Od kiedy duże cojones to obelga? Inni twierdzą, że przeróbka wizerunku Origiego utrwala stereotyp i w tym kontekście, owszem, jest rasistowska.

Liverpool wydał już oświadczenie, w którym potępił zachowanie swoich kibiców. Uznał je za całkowicie niedopuszczalne i poinformował, że współpracuje z lokalnymi władzami w celu ustalenia sprawców incydentu.

Drużyna Liverpoolu bez trudu ograła wczoraj Genk na jego terenie 4:1. Wspomniany Divock Origi pojawił się na placu gry dopiero w 80. minucie, zmieniając Roberto Firmino.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem