Kontrowersyjne zachowanie Dariusza Szpakowskiego. Oto jak komentował mecz z Islandią

Dariusz Szpakowski, jakkolwiek jest legendą komentarza sportowego w Polsce, od kilku lat budzi skrajne reakcje kibiców. W sieci wybuchła właśnie kolejna burza, po tym jak fani zorientowali się, że „Szpaku” komentował mecz... paląc papierosa.

Jedni Dariusza Szpakowskiego kochają, doceniając jego niepowtarzalny tembr głosu i atmosferę, jaką potrafi nim stworzyć. Inni od lat wysyłają go na zasłużoną emeryturę, wypominając błędy merytoryczne i coraz słabsze przygotowanie do meczów. Jedno, co pewne na dzisiaj – Pan Darek wciąż komentuje spotkania Polaków i będzie robił to, wraz z Mateuszem Borkiem czy Jackiem Laskowskim, w trakcie nadchodzących mistrzostw Europy.

W trakcie ostatniego meczu towarzyskiego przed Euro, znów został wzięty na celownik, podczas gdy wraz z towarzyszącym mu ekspertem przez dobre kilkadziesiąt sekund nie zorientowali się, że gol dla Islandii został uznany. Dopiero po około minucie doszli do tego, że VAR zmienił decyzję, a na tablicy wyników jest 0:1.

Krążące dziś po sieci wideo pokazuje, że Dariusz Szpakowski komentował ten moment jednocześnie… paląc papierosa.

Kibic słuchający pana Darka przed telewizorem w żadnej mierze nie zorientowałby się, co się dzieje, co najlepiej dowodzi jak rutynowanym sprawozdawcą jest Szpakowski. Część kibiców mocno skrytykowała jednak taką postawę. „Zero przygotowania, papierosek w trakcie komentowania meczu na trybunach, gdzie palenie jest zabronione. Żenujące, pokazuje podejście do pracy i do widza” – napisał dziennikarz Sport.pl Kuba Seweryn.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem