Kontrowersje we Flashpoincie. Mecz Anonymo – NiP może zostać powtórzony!

Takiej sytuacji esportowy świat chyba jeszcze nie widział. Piątkowy mecz pomiędzy Anonymo a Ninjas in Pyjamas najprawdopodobniej zostanie powtórzony ze względu na protesty szwedzkiej drużyny.

Zwycięstwo Anonymo w meczu z Ninjas in Pyjamas w pierwszej rundzie Flashpoint 3 było nie lada sukcesem. Radość z wygranej może jednak nie potrwać długo. Zawodnicy ze Szwecji zgłaszali, że podczas meczu mieli bardzo złe warunki do gry. Chodziło między innymi o tak zwany „packet loss”. NiP złożył protest, a organizatorzy turnieju najprawdopodobniej zarządzą powtórzenie spotkania. Anonymo wystosowało dziś komunikat w tej sprawie.

Jesteśmy zmuszani przez Ninjas in Pyjamas i organizatorów Flashpoint do ponownego rozegrania spotkania, które odbyło się 14 maja. Zaproponowaliśmy zmianę daty od razu po usłyszeniu o problemach NiPu, jednak oni się na to nie zdecydowali. Jest zdecydowanie za późno na powtarzanie spotkania. O ewentualnej dacie powtórki dowiedzieliśmy się mniej niż 24 godziny przed planowanym startem. Nie mieliśmy wystarczająco czasu na odpowiedź, a co dopiero na przygotowanie się do spotkania. Jesteśmy zmuszeni do rozegrania meczu BO1 w niedzielę lub pełnego BO3 we wtorek. To niedorzeczne – czytamy w komunikacie polskiej drużyny. 

Zobacz również: Zmiany w Izako Boars? „TOAO” może opuścić drużynę!

Anonymo od razu zgłosiło chęć pomocy – zaproponowali nawet rozegranie meczu na innym serwerze. Wszystkie próby nawiązania kompromisu zakończyły się jednak fiaskiem, a mecz trwał nadal. Sprawa najprawdopodobniej wyjaśni się w kilkunastu najbliższych godzinach. Całą sytuacją zainteresowało się również CSPPA, czyli związek graczy CS:GO.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem