Koniec skoków na TVP! Zmagania skoczków będą transmitowane w TVN

Szok! Walka o Puchar Świata w sezonie 2021/2022 praktycznie zniknie z anteny TVP. Poza trzema konkursami zmagania skoczków będzie można śledzić w TVN, Eurosporcie oraz player.pl.

Już za niespełna półtora miesiąca rozpocznie się sezon skoków narciarskich. Start zmagań o Puchar Świata zaplanowany jest na 20 listopada. Fani tej zimowej dyscypliny mogą być bardzo zaskoczeni, ponieważ w sezonie 2021/2022 skoków nie zobaczymy na antenie TVP 1 oraz TVP Sport.

Zobacz również: Formuła 1 pojedzie w Katarze jeszcze w tym roku!

Według ustawa o radiofonii i telewizji ważne dla Polaków wydarzenia sportowe, a takim zdecydowanie jest Puchar Świata w skokach narciarskich, muszą być transmitowane na kanałach ogólnodostępnych. Przez wiele lat ten obowiązek sprawowało TVP, jednak tym razem Telewizja Polska będzie mogła nadawać zaledwie trzy konkursy – w Zakopanem, Wiśle i Vikersund. Całą resztę walki o tytuł mistrzowski widzowie będą mogli oglądać w stacji TVN, Eurosport oraz w Internecie na player.pl. Licencja nadawcza do końca kampanii 2025/2026 należy do Discovery, które nie zamierza sprzedawać sublicencji telewizji publicznej. Amerykańska grupa nie posiada jednak licencji na wcześniej wspomniany konkurs w Vikersund.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem