Koniec sezonu ligowego w Polsce. Ostrovia i Landshut z awansami!

Tydzień temu poznaliśmy Drużynowego Mistrza Polski na żużlu. Tytuł ten zgarnęła Betard Sparta Wrocław. Z kolei teraz poznaliśmy zwycięzców pierwszej oraz drugiej ligi. Z awansów do wyższych lig cieszyli się w ten weekend Arged Malesa Ostów Wielkopolski oraz niemiecki klub Landshut Devils.

Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego nie pozostawił złudzeń Wilkom Krosno i pewnie awansował do PGE Ekstraligi. Ekipa Mariusza Staszewskiego wysoko zwyciężyła w pierwszym spotkaniu, zaś w rewanżu kontrolowała sytuację, przez co dość szybko mogła cieszyć się z wygranej pierwszej ligi. Co ciekawe, po raz ostatni klub z Ostrowa Wielkopolskiego jeździł na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce w 1998 roku. Ostatni okres był jednak o wiele lepszy dla tego zespołu, przez co teraz wśród mieszkańców panuje ogromna radość, że w przyszłym sezonie do Ostrowa Wielkopolskiego przyjadą rywalizować najsilniejsze kluby żużlowe w naszym kraju.

– Ostrovia znajduje się w bardzo trudnej sytuacji, gdyż dotychczasowy pierwszoligowy skład nie daje gwarancji utrzymania, a na rynku transferowym nie zostało zbyt wielu klasowych zawodników. Wiemy już, że ekipę beniaminka opuszcza Patrick Hansen, co z pewnością jest bolesnym ciosem, gdyż rozmowy (niewątpliwie po polsku, Rune Holta – ucz się od młodego) prowadziło z nim wiele ekstraligowych klubów. Pamiętajmy jednak, że trzy lata temu Motor też był skazywany przez wszystkich na pożarcie, więc kto wie? Kapitalna ostrowska młodzież na własnym torze jest w stanie przeorać niejednego wyjadacza – skomentował awans Ostrovii Tomasz Jastrzębski, współtwórca Awangardy Żużlowej.

Więcej emocji mieliśmy w finale drugiej ligi, gdzie rywalizowały ze sobą Kolejarz Opole i niemiecki Landshut Devils. Ekipa z Bawarii wygrała u siebie w pierwszym meczu 52:38. W rewanżu losy awansu wyjaśniły się dopiero w biegach nominowanych. Trzeba też przyznać, że drużyna Kolejarza miała sporego pecha, ponieważ Mads Hansen zaliczył w 12. wyścigu defekt na prowadzeniu i kto wie, jak potoczyłby się ten mecz dalej, gdyby nie to zdarzenie. Ciekawostką jest fakt, że Landshut Devils debiutowali w tym roku w polskich rozgrywkach!

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

– Landshut zrobiło na mnie w tym roku piorunujące wrażenie. Ileż rzeczy można było im przypisać podczas tego sezonu? Że można wygrać drugą ligę w pierwszym podejściu. Że są drużyną rzetelną, solidną, posłańcem wielkich wiadomości, wielkiej nadziei. Myślę, że trzon bawarskiej drużyny spokojnie jest w stanie rywalizować w 1. lidze na przyzwoitym poziomie, a zmiany, jakie zajdą w przerwie zimowej, będą jedynie kosmetyczne. Mam tu na myśli nieuniknione poszukiwania zastępcy za Markusa Hillebranda, który kończy wiek juniora, a także najsłabszego w formacji seniorskiej Tobiasa Buscha. Być może dobrym pomysłem na wzmocnienie byłby Lukas Fienhage, który mógłby startować z pozycji U24 – dodał Jastrzębski.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem