Koniec sagi transferowej Youssoufy Moukoko?

Już niebawem powinna wyjaśnić się przyszłość Yousssoufy Moukoko. 18-latek miał podjąć decyzję o przedłużeniu swojego kontraktu z Borussią Dortmund.

Swego czasu Youssoufa Moukoko był jednym z najbardziej pożądanych młodzieżowców w Europie. Niemiecki napastnik wykręcał niesamowite liczby w młodzieżowym zespole Borussii Dortmund, a jego usługami interesował się praktycznie każdy wielki klub na Starym Kontynencie. Finalnie snajper pozostał w BVB, gdzie powoli stawia pierwsze kroki w seniorskim futbolu.

Zobacz również: Leandro Trossard odsunięty od składu Brighton!

Jego kontrakt z „Die Borussen” wygasa jednak w czerwcu tego roku, więc Moukoko stał się łakomym kąskiem dla wielu zespołów. Podchody pod transfer robiły między innymi FC Barcelona i Real Madryt, ale hiszpańscy giganci najprawdopodobniej będą musieli obejść się smakiem.

„Bild” donosi, że 18-latek podjął już decyzję w sprawie swojej przyszłości i już niebawem ma podpisać nowy kontrakt z Borussią. Nowe porozumienie ma obowiązywać przez kolejne cztery lata i posiadać opcję przedłużenia o kolejny rok. Zawodnik mógłby liczyć na pensję rzędu 6 milionów euro rocznie. Dodatkowo on i jego agent otrzymają bonusy za sam podpis, które wyniosą kolejno 10 i 5 milionów euro.

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem