Koniec dużych meczów dla Dariusza Szpakowskiego? Wymowny komentarz szefa TVP Sport!

Czy Euro 2020 to przełomowy moment przekazania pałeczki, po którym Dariusz Szpakowski nie może czuć się już komentatorem sportowym numer jeden w Telewizji Polski? Tak wynika ze słów Marka Szkolnikowskiego, dyrektora redakcji sportowej.

Marek Szkolnikowski udzielił wywiadu serwisowi SportoweFakty WP.pl, w którym wraca do feralnego odsunięcia Szpakowskiego od komentowania finału Euro. Mówi wprost, że legenda mikrofonu popełniała w trakcie turnieju zbyt dużo pomyłek. “Ci Duńczycy, Kimbappe, młody zawodnik, który okazał się 30-latkiem. Po prostu było trochę za dużo tych błędów. Do tego doszło przedwczesne przekreślanie polskiej drużyny w trakcie meczu ze Szwecją” – wylicza. Twierdzi, że Dariusz Szpakowski sam zgłosił się do niego, po meczu ćwierćfinałowym Czechy – Dania, był zrezygnowany krytyką, którą śledził w internecie i zdecydowany, by nie komentować finału turnieju.

“Zaproponowałem spotkanie, Następnego dnia rozmawialiśmy 40 minut twarzą w twarz. Darek zdania nie zmienił. Ja nie ukrywam, też byłem za tym, żeby zmienić duet komentatorski” – przyznaje Szkolnikowski.

Jak może wyglądać przyszłość Szpakowskiego w TVP?

Legendarny sprawozdawca będzie miał swój udział w relacjonowaniu igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie skomentuje kajakarstwo i wioślarstwo, być może opowie telewidzom o medalowych występach Polaków. Ze słów Szkolnikowskiego wynika jednak, że hierarchia się zmieniła raz na zawsze.

Nie mam zamiaru wysyłać go na emeryturę. Jeśli uzna, że chce komentować, pojedzie. Ale musi się liczyć z tym, że nie będzie komentatorem numer jeden. A może nawet numer dwa, trzy lub cztery.

Dyrektor TVP Sport mówi również o swoim planie uhonorowania Dariusza Szpakowskiego. Chciałby zorganizować szpaler na Stadionie Narodowym podczas meczu Polska – Anglia. Czy sam komentator zgodzi się jednak na taką formę symbolicznego pożegnania?

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem