Kolejny talent wyfrunie z Ekstraklasy? Klub wielki, konkurencja… jeszcze większa

Nie tylko 18-letni Michał Karbownik, który przebojem wszedł do Ekstraklasy i składu Legii Warszawa, działa na wyobraźnię zagranicznych skautów i dyrektorów sportowych. Jak donoszą tureckie media, sam Besiktas Stambuł wykazał zainteresowanie Jarosławem Niezgodą i już niebawem będzie chciał odbyć spotkanie w sprawie jego potencjalnego transferu.

Besiktas od dawna przewija się medialnie w kontekście transferów polskich piłkarzy. Wymieniało się go w kontekście Kamila Wilczka, Bartosza Bereszyńskiego czy Roberta Gumnego, tymczasem wciąż jedynym piłkarzem z nieodległą przeszłością w Ekstraklasie, który zagrał w tym klubie, pozostaje Brazylijczyk Marcelo. Świętował w Stambule nawet mistrzostwo kraju.

Turecki „Fotospor” informuje dziś, że władze Besiktasu wysłały do Warszawy pierwsze zapytanie w sprawie Jarosława Niezgody. Chciałyby również doprowadzić do spotkania w Warszawie z przedstawicielami Legii.

Tureckie media mogą uchodzić za wiarygodne, o tyle że jeśli pojawiła się w nich kandydatura Niezgody, należy założyć, że taki temat w klubie znad Bosforu rzeczywiście zaistniał. Daleko stąd jednak do przekonania, że transfer dojdzie do skutku. 24-latek z Legii wymieniany jest jako potencjalne wzmocnienie obok innego napastnika – Czecha Michaela Krmencika z Viktorii Pilzno, niemniej to Polak jest wskazywany przez Turków jako opcja numer jeden.

Nie ulega wątpliwości, że Niezgoda – o ile przeżyłby w Stambule z pewnością ciekawą sportową przygodę – w Besiktasie miałby niezwykle trudno o plac. Podstawowym napastnikiem zespołu pozostaje Burak Yilmaz, który już w przeszłości wyleczył Pawła Brożka z gry w Trabzonsporze. Rolę podwieszonych napastników albo skrzydłowych pełnią z kolei Adem Ljajić czy Caner Erkin, a w odwodzie pozostaje jeszcze doświadczony Jermain Lens. Wszyscy wymienieni piłkarze wiekowi, doświadczeni – byłoby się od kogo uczyć. Ale wygrać z nimi rywalizację, ot tak, wydaje się potencjalnie sporym problemem.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem