Kolejny reprezentant Polski kontuzjowany! To już plaga: dołączy do Kuby, Kownasia, Fabiana…

Problemy zdrowotne nie omijają kadrowiczów Jerzego Brzęczka. Za nieco ponad tydzień reprezentacja Polski zmierzy się w meczach eliminacji do mistrzostw Europy, a na liście kontuzjowanych - obok Jakuba Błaszczykowskiego, Łukasza Fabiańskiego czy Dawida Kownackiego - pojawiło się kolejne nazwisko. Uraz uniemożliwi grę Karolowi Linetty'emu. 

Karol Linetty na wtorkowym treningu UC Sampdorii doznał urazu mięśnia przywodziciela, który wykluczy go z najbliższego zgrupowania reprezentacji Polski i meczów kwalifikacji mistrzostw Europy 2020 z Łotwą (10 października, 20:45, Ryga) oraz Macedonią Północną (13 października, 20:45, Warszawa). Decyzja o ewentualnym dodatkowym powołaniu zapadnie w najbliższych godzinach” – czytamy na Łączy Nas Piłka.

To kolejna kontuzja w kadrze Brzęczka, który traci czwartego piłkarza, który mógłby grać od początku lub wejść na plac gry w drugiej połowie.

Z całej czwórki nieobecność Linetty’ego przejdzie chyba najbardziej niezauważona. Dawid Kownacki grał ostatnio w pierwszym składzie, podobnie jak Łukasz Fabiański, zaś Jakub Błaszczykowski wszedł w drugiej połowie, by kolejny raz dać impuls grze reprezentacji. Karol Linetty? Był jednym z niewielu piłkarzy, którzy nie zagrali ani jednej minuty na Euro 2016. Podobnie było na mundialu w 2018 roku. Niby jest, a jakby go nie było. Od lat.

Karol Linetty jako pół-lewy pomocnik w Sampdorii Genua gra znakomicie, a w reprezentacji – bardzo delikatnie mówiąc – niezbyt dobrze mu idzie. Były pomocnik Lecha był powodem, dla którego selekcjoner Jerzy Brzęczek swego czasu przeniósł ustawienie Sampdorii do kadry i dał mu komfort gry tam, gdzie gra mu się najlepiej. Niestety, na grze bez skrzydłowych straciła cała reprezentacja, więc klubowa pozycja Linetty’ego siłą rzeczy musiała zostać zlikwidowana.

Wiemy, że były piłkarz Lecha Poznań w reprezentacji nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Rozczarowuje, ale żeby wywołać ten stan – najpierw trzeba od kogoś wymagać. Od Linetty’ego wymaga się więcej niż od Jacka Góralskiego czy Damiana Szymańskiego. Dlaczego? Dlatego, że Linetty jest póki co lepszym piłkarzem od tej dwójki. I dlatego szkoda, że z gry w kadrze eliminuje go albo niekorzystanie z jego usług, albo kontuzja…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem