Kolejny Polak w MLS? Chce go słynny klub!

Istnieje duża szansa, że kolonia polskich piłkarzy w amerykańskiej Major League Soccer jeszcze bardziej się powiększy. Co więcej, z transferem do USA łączony jest kolejny młody zawodnik - Patryk Klimala, który słabo radzi sobie w Celticu Glasgow.

Major League Soccer nie jest ligą tylko dla starych ludzi – zdają się mówić Adam Buksa, Przemysław Frankowski czy Jan Sobociński, który wkrótce ma rozpocząć swoją przygodę za Oceanem. Możliwe, że jeszcze wcześniej zrobi to Patryk Klimala, które poważne źródła – The Times – łączą z transferem do New York Red Bulls. Ścieżka jest już dobrze przetarta, bowiem w ostatnim czasie Amerykanie sfinalizowali już dwa inne transfery graczy związanych wcześniej z Celtikiem – lewego obrońcy Andrew Gutmana oraz znajdującego się poza pierwszym składem zespołu Camerona Harpera. Jak informuje teraz Alison McConnell, ze słynnym klubem z logo Red Bulla łączony jest teraz młodzieżowy reprezentant Polski.

Amerykanie przedstawiają Patryka Klimalę jako utalentowanego snajpera, który – co zgodne z prawdą – ma aktualnie problemy z grą w Celticu.

Przypomnijmy, że Klimala trafił do Szkocji z Jagiellonii Białystok. Kosztował 4 miliony funtów. Nigdy nie wywalczył sobie pierwszego składu, mając za głównego rywala bardzo bramkostrzelnego Francuza Edouarda Odsonne. Aktualnie z trzema trafieniami w sezonie Polak jest dopiero siódmym spośród najbardziej bramkostrzelnych piłkarzy w klubie. Ostatni raz na listę strzelców zapisał się w październiku, a średnio w co drugim meczu ligowym w ogóle nie pojawia się na placu.

Dobrym sygnałem dla Patryka miało być odejście menedżera Neila Lennona, jednak na dziś wydaje się, że niewystarczającym. „Zarówno u niego, jak i u prowadzącego później zespół asystenta Lennona, Klimasa jest czwartym napastnikiem w hierarchii” – mówił niedawno Sportowym Faktom WP dziennikarz gazety The Scotsman.

New York Red Bulls w minionym sezonie MLS zakończyli rywalizację na półfinale play-off. Przegrali w nich z późniejszym triumfatorem rozgrywek: Columbus Crew.

Polska spada w rankingu FIFA! Oto nasze aktualne miejsce i turniejowych rywali

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem