Kolejny dobry piłkarz opuszcza Ekstraklasę. Najlepszy strzelec drużyny…

Kiedy topowy snajper niedawnego lidera Ekstraklasy odchodzi do czternastej drużyny Zjednoczonych Emiratów Arabskich - trudno o lepszy dowód na to, w jakim miejscu znajduje się polska liga. Akurat w tym przypadku nie można się jednak dziwić, że Ricardinho opuszcza "Nafciarzy". 30-latek otrzymał "ofertę życia" i z niej skorzystał.

Czternasta drużyna UAE Arabian Gulf League, czyli Khor Fakkan Club, zdecydował się pozyskać 30-letniego Brazylijczyka z polskiej Ekstraklasy, który w rundzie jesiennej zdobył cztery bramki. Najlepszym strzelcem „Nafciarzy” był zarówno osiem lat temu, kiedy to zakończył sezon 2011/12 z 12 bramkami na koncie, jak i w rozgrywkach 2018/19, kiedy strzelał 11-krotnie. W rundzie jesiennej tego sezonu o jedno trafienie wyprzedził go Dominik Furman, ale Polak spędził na boisku ponad 600 minut więcej.

Wisła Płock sprzedała swojego napastnika za gotówkę, a także zastrzegła sobie procent z następnego transferu.

To z jednej strony smutne, że kolejny czołowy piłkarz zespołu odchodzi z Ekstraklasy, ale z drugiej strony – jeśli można było na 30-letnim obcokrajowcu zarobić trochę pieniędzy, to nie można było się wahać przy sprzedaży. Dla samego piłkarza to też duża korzyść: wyjechać w ostatnich latach kariery, zarobić krocie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i pograć w piłkę w regionie, w którym nie powinno – podobnie jak w Polsce zresztą – sprawiać to większych problemów.

Ricardo Cavalcante Mendes łącznie dla klubu z Płocka zagrał w 88 meczach, w których strzelił 27 bramek. Wynik, który wstydu mu nie przynosi – podobnie jak piękne bramki ze Śląskiem Wrocław czy Koroną Kielce, które były wybierane najładniejszymi w całej rundzie. Kibice „Nafciarzy” trafienia choćby z Legią Warszawa też zapomnieć nie powinni. Jeśli takich piłkarzy z zagranicy ściągaliby szefowie polskich klubów – jesteśmy na tak!

A o tym, jaki luz w grze, technikę użytkową i zmysł do strzelania goli miał Ricardinho – najlepiej będą świadczyć właśnie wspomniane gole. Z Koroną…

… i ze Śląskiem (od 03:40):

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem