Kolejni szejkowie w Premier League. Saudyjczycy przejmą Newcastle United!

Proces przejęcia Newcastle United w końcu dobiegnie ku końcowi. Większościowe udziały w klubie z St. James' Park trafią w ręce szejków z Arabii Saudyjskiej.

Pierwsze informacje o przejęciu Newcastle United przez saudyjskie konsorcjum pojawiły się już blisko półtora roku temu. Transakcja nie doszła do skutku, ponieważ w ostatniej chwili swoje veto przedstawiły władze ligi. Było to spowodowane nielegalnymi transmisjami spotkań Premier League w Arabii Saudyjskiej. Spór został jednak rozwiązany i finalizacja operacji nastąpi lada moment.

Zobacz również: Gwiazdor Premier League aresztowany! To wideo zdradza jego tożsamość

Saudyjczycy wykupią 80% udziałów w zespole z St. James’ Park z rąk Mike’a Ashleya, który jest właścicielem klubu od 2007 roku. Aktualny prezes nie cieszy się sympatią ze strony kibiców, którzy tylko czekają na sprzedaż klubu. Na ten moment „Sroki” szorują po dnie tabeli i są lepsi tylko od Norwich. Walka o utrzymanie może trwać do samego końca, więc można spodziewać się wzmocnień w zimowym oknie transferowym. Na wielkie szaleństwa na rynku liczyć jednak nie można, ponieważ priorytetem ma być rozbudowa akademii i infrastruktury.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem