Oficjalnie: Dymisja Klinsmanna! Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera

Krzysztof Piątek i jego agenci przekonywali, że Hertha Berlin przekonała ich do transferu wizją wielkiej przyszłości, ambitnymi planami na rozwój zespołu, a Juergen Klinsmann wygłosił w kierunku Krzyśka taką przemowę, że wywoływała ciarki na plecach. Nie minęły trzy tygodnie i... Idzie nowe. "Klinsi" właśnie sam zrezygnował z funkcji trenera zespołu.

Juergen Klinsmann opublikował na Facebooku oświadczenie, w którym tłumaczy, że po długich przemyśleniach postanowił odsunąć się w cień. Potrzebuje wsparcia i zaufania osób zaangażowanych w walkę o utrzymanie w Bundeslidze, a gdy to nie jest zagwarantowane, on nie może pokazać pełni swojego potencjału. Oświadczenie jest nieco enigmatyczne, pełne okrągłych słów, jednak kończy się konkluzją, że „Klinsi” wraca do dotychczasowej roli w radzie nadzorczej klubu.

Na pierwsze trzęsienie ziemi i zmiany w strukturze, którą Piątek zastał w Berlinie, nie trzeba było długo czekać. Z drugiej strony, większość specjalistów od Bundesligi jest zdania, że GORZEJ BYĆ JUŻ NIE MOŻE i każda zmiana trenera Herthy musi wyjść tej ekipie na plus.

Klinsmann zdążył poprowadzić Herthę w 10 spotkaniach, z których wygrał zaledwie 3. W międzyczasie odpadł z Pucharu Niemiec, a w Bundeslidze drużyna zsunęła się na 14. miejsce w tabeli.

Szalona jazda Krzysztofa Piątka trwa. W ciągu dwóch ostatnich sezonów 65 spotkań, w których wystąpił, poprowadziło… siedmiu różnych szkoleniowców. Tylko w bieżącym sezonie współpracował z Marco Giampaolo, Stefano Piolim i Juergenem Klinsmannem. W poprzednim z Gennaro Gattuso, Cesare Prandellim, Davide Ballardinim i Ivanem Juriciem.

Wkrótce zapewne z Niemiec zaczną napływać informacje, kto tym razem przejmie schedę po Klinsmannie.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem