Kolejna zmiana w Fnatic. Jesper „JW” Wecksell odchodzi z zespołu

Rewolucja w Fnatic trwa. Kolejnym zawodnikiem, który opuści organizację jest legenda światowej sceny Counter Strike'a - Jesper „JW” Wecksell.

W Fnatic od dłuższego czasu nie działo się najlepiej. Ostatni duży turniej Szwedzi wygrali w październiku 2019 roku (DreamHack Masters Malmo), a w poprzednich tygodniach notowali tylko spadki w rankingu HLTV. Na ten moment legendarna organizacja zajmuje odległe 47. miejsce w tym prestiżowym zestawieniu.

Zobacz również: Wielkie zmiany w Astralis? Czterech zawodników rozważa odejście!

W styczniu od zespołu odsunięto „flushę”, a na początku lipca – „Goldena”. W tym czasie pozyskano Jacka „Jackinho” Ström Mattssona oraz Peppe „Peppzora” Boraka, który na ten moment występuje w akademii Fnatic. To jednak nie koniec pożegnań – we wtorek ogłoszono, że na ławce rezerwowych zasiądzie Jesper „JW” Wecksell. Szwed do organizacji dołączył w 2013 roku i reprezentował czarno-pomarańczowe barwy z półroczną przerwą po odejściu do GODSENT.

Na ten moment na próżno szukać informacji o ewentualnych następcach. Warto jednak przypomnieć, że 16 sierpnia ruszy ESL Pro League, w którym Fnatic występuje jako zespół partnerski. Do tego czasu będą musieli skompletować skład, a aktualnie w drużynie powstały aż dwa wakaty.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem