Kolejna bramka Piotra Zielińskiego! Rekordowy sezon Polaka

03.03.2021
Najlepsza strzelecka forma w karierze Piotra Zielińskiego trwa w najlepsze! Pomocnik SSC Napoli po raz szósty trafił do siatki w tym sezonie Serie A, a przecież do końca rozgrywek jeszcze wiele kolejek!

Sezon 2012/13 w barwach Udinese – zero. W następnym to samo. Bramki w Serie A nie zdobył również w pierwszym roku gry dla Empoli, choć na boisku pojawił się aż 28 razy. Przełom przyniósł sezon 2015/16, w którym pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców, a dobra gra w parze z liczbami zaowocowała transferem do SSC Napoli. Najpierw 5, później 4, wreszcie 6 trafień w sezonie – ten ostatni wynik był dotychczasowym rekordem dla Piotra Zielińskiego. I gdy wydawało się, że pójdzie za ciosem, w ubiegłych rozgrywkach tylko dwukrotnie wpisywał się do protokołu meczowego w rubryce „gole”. Jak się okazało, Polak oszczędzał amunicję na obecne rozgrywki.

Już w swoim 22 meczu wyrównał personalny rekord, w starciu z Sassuolo trafiając po raz szósty w sezonie:

Piotr Zieliński wyrównał rekord ligowy, ale biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki – już teraz można napisać, że to jego najlepszy sezon w życiu pod kątem strzeleckim. Do sześciu bramek w lidze dołożyć trzeba jeszcze dwa trafienia w Lidze Europy. Dotychczas najlepszy pod tym względem był sezon 2017/18 – z czterema golami w lidze i trzema w europejskich pucharach. Do końca sezonu pozostało neapolitańczykom jeszcze 14 spotkań, więc mamy nadzieję, że na ośmiu trafieniach licznik Zielińskiego się nie zatrzyma!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem