Georginio Wijnaldum pierwszym transferem Koemana w Barcelonie. Negocjacje na finiszu!

FC Barcelona przeorganizowuje środek pola. Odejście Ivana Rakiticia oraz "wyrok", jaki zapadł w temacie dalszej przydatności Arturo Vidala, wymuszają na ekipie z Katalonii zakupy. Oprócz pozyskanego już Miralema Pjanicia, należy spodziewać się, że wkrótce w Hiszpanii pojawi się Geroginio Wijnaldum.

Ronald Koeman miał powiedzieć Leo Messiemu podczas osobistego spotkania: „bez sprzedaży, nie będzie transferów do klubu”. Szczera opinia holenderskiego trenera miała dodatkowo utwierdzić Argentyńczyka w przekonaniu, że w najbliższych miesiącach nie ma co liczyć na ambitny projekt sportowy, który może osiągać sukcesy. Na szczęście dla Barcy, owa „sprzedaż” jest w toku, więc i na skromne wzmocnienia powinna znaleźć się gotówka w kasie. Jako pierwszy Blaugrana opuścił Ivan Rakitić. Wprawdzie za drobne, mniej niż Eibar zapłaciło za Damiana Kądziora, ale jest to ruch, który zaoszczędzi około 10 milionów na pensji. W kolejce są Arturo Vidal i Luis Suarez, którzy także zarabiają kwocie.

Jak informuje kataloński Sport, pierwszym transferem Barcelony w czasach Ronalda Koemana będzie Geroginio Wijnaldum.

Negocjacje w sprawie piłkarza Liverpoolu mają być już na finiszu. Wijnaldum bardzo dobrze zna Koemana z występów w kadrze Holandii. Kontrakt 29-latka wygasa latem przyszłego roku, zatem jest to ostatnia dobra okazja, by cokolwiek jeszcze zarobić. Kwota transferowa ma wahać się w rozsądnych granicach 15 – 20 milionów euro. Wijnaldum podpisze z Barceloną trzyletni kontrakt.

W tle cały czas toczy się saga dotycząca pozyskania Lautaro Martineza z Interu Mediolan. Dyrektor sportowy włoskiego klubu ostatnio wypowiedział się dość kategorycznie, sugerując, że Lautaro w ogóle nie jest na sprzedaż, a w mediach niepotrzebnie tak wiele się o tym mówi. Wbrew temu, media w Hiszpanii utrzymują, że temat jednak się toczy i Barca wciąż ma szansę na jego domknięcie.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem