Kluby nie przyślą piłkarzy do Polski? Mecze kadry mogą się nie odbyć, nawet bez kibiców!

27 marca we Wrocławiu z Finlandią, 31 marca w Chorzowie z Ukrainą - to wciąż aktualny rozkład jazdy reprezentacji Polski, która przy pomocy gier towarzyskich miała szykować się do Euro 2020. Dziś wszystko, od meczów testowych po Euro, stoi pod znakiem zapytania. Okazuje się, że nawet, jeśli kibice zostaną w domach, powyższe spotkania mogą nie dojść do skutku.

Z każdym dniem trudniej wyobrazić sobie, że UEFA i federacje krajowe zdołają zachować ciągłość najważniejszych piłkarskich rozgrywek. Napoli nie ma jak przylecieć na mecz Ligi Mistrzów do Barcelony, bo żadne hiszpańskie lotnisko nie przyjmie samolotu z Italii. Inter Mediolan ogłosił całkowite zawieszenie swoich występów. W Juventusie zdiagnozowano pierwszy przypadek koronawirusa, a Cristiano Ronaldo uznał, że podda się kwarantannie na Maderze, z której pochodzi.

Zbigniew Boniek: w poniedziałek selekcjoner ma wysłać powołania, ale pojawiają się problemy

Nie możemy udawać, że problemy Włochów, czy szerzej – Europy, nie są naszymi problemami. Na mecze reprezentacji Polski muszą przylecieć piłkarze występujący w przeróżnych zakątkach świata. Co z Wojciechem Szczęsnym, który regularnie trenował z zakażonym wirusem Daniele Ruganim? Co z Arkadiuszem Recą, Arkadiuszem Milikiem, Piotrem Zielińskim? Wszyscy ostatnie tygodnie spędzili we Włoszech, gdzie od wczoraj obywatele mogą poruszać się po ulicach jedynie w razie konieczności. Zamknięto bary, restauracje, centra handlowe, obiekty użyteczności publicznej.

Zbigniew Boniek w Przeglądzie Sportowym:

„Dzwonią przedstawiciele klubów i mówią, że nie bardzo chcą wysłać piłkarzy do Polski. Jesteśmy w kontakcie z federacjami obu krajów i będziemy reagować. Jeśli wszyscy stwierdzimy, że nie ma sensu grać, to… nie zagramy”.

Pierwotnie mecze reprezentacji Polski miały odbyć się przy pustych trybunach. PZPN straciłby na tym nawet 10 milionów złotych pochodzących z wpływów z biletów, ale był gotowy podjąć wysiłek i oddać pieniądze kibicom, którzy zdążyli już zakupić wejściówki. Dziś dużo bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się odwołanie obu spotkań.

Rumuński dziennik „Gazeta Sporturilor” idzie o jeszcze jeden krok dalej, twierdząc, że UEFA jest bliska całkowitej rezygnacji z marcowych meczów reprezentacyjnych.

Zbigniew Boniek przyznaje, że nikt w świecie sportu nie ma dziś gotowych rozwiązań na czas kryzysu, ale trzeba patrzeć na to, co dzieje się wokół, przestawić myślenie i skupić na zduszeniu epidemii, a nie tylko na piłce.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem