Wpadka w klubie Polaka. Pomysłowo wyśmiała ich… cała liga!

Słynny niegdyś holenderski obrońca Jaap Stam został mianowany nowym trenerem Cincinnati FC. Ludziom odpowiedzialnym za klubowy marketing już na wstępie udało się pomylić charakterystyczną łysinę Holendra z zupełnie kimś innym. Wynikła z tego przezabawna historia.

Wnikliwi obserwatorzy szybko dostrzegli, że na grafice z wielkim napisem „Welcome Jaap Stam! Head coach” bynajmniej nie znajduje się 67-krotny reprezentant Holandii. To uderzająco podobny do Stama… Tinus van Teunenbroek, trenujący młodzież w Ajaksie Amsterdam. Podobny przynajmniej na tym konkretnym ujęciu. Jak doszło do pomyłki? Jaap Stam ciągle rezyduje w Europie. Dotąd nie pojawił się w klubie, a w związku z epidemią COVID-19, jego powitalna konferencja prasowa odbędzie się za pośrednictwem aplikacji Zoom. Zdjęcie, które omyłkowo wybrano do klubowej grafiki, przedstawia w rzeczywistości Tinusa van Teunenbroeka podczas meczu Ajaksu z Heraclesem Almelo w 2013 roku.

Pomyłka jak każda inna. Mogła się zdarzyć. Ciekawsza była jednak bezlitosna reakcja kibiców i ligowej konkurencji, która trzymała rękę na pulsie. Ekipa grającego również w MLS Columbus Crew powitała Jaapa Stama w Cincinnati, dodając zdjęcie… Jasona Stathama.

Jeszcze grubiej poszli w Vancouver Whitecaps. Do wątku dołączyły się również zespoły New York Red Bulls, Houston Dynamo, Colorado Rapids, czy Minnesota United. Wszyscy według tego samego klucza – wklejając zdjęcia innych znanych „łysoli”, którzy bynajmniej nie mają wiele wspólnego z Jaapem Stamem. Wreszcie do akcji trollowania Cincinnati dołączyli się sami kibice… i w efekcie mieliśmy wszystko. Od Pierluigiego Colliny, przez głównego bohatera serialu Breaking Bad aż po zdjęcia ze Stocka.

Barwy Cincinnati FC reprezentuje polski bramkarz Przemysław Tytoń. Ostatnio jest jednak głównie rezerwowym. W minionym sezonie zespół ze stanu Ohio stracił rekordowe dla Major League Soccer 75 goli w 34 spotkaniach. Tytoń bronił 15 razy. Ostatnio łączony był przez media z zastąpieniem Rafała Gikiewicza w niemieckim Unionie Berlin.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem