Klub Ekstraklasy zmienia trenera. Głośny zastępca… w ostatniej chwili zrezygnował?

Niesamowitego tempa nabrały w ostatnich godzinach wydarzenia w zajmującej 14. pozycję w tabeli Ekstraklasy Arce Gdynia. Klub z Pomorza wykorzystał przerwę na mecze reprezentacji, by wymienić trenera. Na kogo? To na razie zagadka. Wiadomo, że niespodziewanie nie dojdzie do wielkiego powrotu na ławkę, na który zęby ostrzyło sobie wielu kibiców.

Jacek Zieliński pozostawał trenerem „arkowców” od 12 kwietnia. Przejął drużynę będącą punkt nad strefą spadkową. Zdołał utrzymać ją w ekstraklasowej stawce, zajmując ostatecznie 13. lokatę, jednak od początku nowych rozgrywek Arce – mimo przebłysków – znowu nie idzie. Seria, na którą złożyły się odpadnięcie z Pucharu Polski, domowy remis z Piastem Gliwice i porażka 1:4 z Wisłą Płock, skłoniły władze klubu do zdecydowanych reakcji. Te jak zwykle dosięgnęły trenera.

We wtorek rano, kończąc z bilansem 19 poprowadzonych z ławki meczów ligowych, Jacek Zieliński został oficjalnie zwolniony z pełnienia obowiązków pierwszego szkoleniowca i nie pojedzie z drużyną na zaplanowane zgrupowanie w Cetniewie.

Według medialnych doniesień, jeszcze wczoraj rozmowy z klubem z Gdyni toczył Wojciech Stawowy, który nie prowadził klubu Ekstraklasy od sezonu 2014/2015, gdy – mając wielkie, mocarstwowe plany – nie zdołał zrealizować ich w łódzkim Widzewie. W grudniu 2014 roku oświadczył buńczuczcie, że daje sobie trzy lata, by zagrać z tym zespołem o prawo startów w eliminacjach Ligi Mistrzów – do czego, jak wiemy, nie doszło, co ciągnie się za nim przez lata i bynajmniej nie przysparza mu kolejnych okazji do objęcia ekstraklasowych zespołów. Został za to dyrektorem sportowym akademii piłkarskiej Escola Varsovia.

https://twitter.com/ArkaGdyniaSSA/status/1181502029967044608?s=20

Gdy wydawało się, że jego powrót na ławkę już za moment podgrzeje atmosferę i po raz kolejny doda kolorytu naszej Ekstraklasie, gruchnęła wiadomość, że mimo zaawansowanych negocjacji, Stawowy nie podjął się pracy w Gdyni. Zdaniem serwisu arkowcy.pl, sam odmówił, gdy temat jego zatrudnienia wydawał się przesądzony.

Na ostatniej prostej, nie zdecydował się wrócić do elity, mimo kilkuletniego rozbratu z Ekstraklasą.

Do współpracy z Jackiem Zielińskim najwyraźniej również nie było już na tym etapie powrotu. Klub poinformował właśnie, że decyzją większościowego właściciela Dominika Midaka, tymczasowo obowiązki trenera przejął Daniel Myśliwiec, będący w ostatnich tygodniach asystentem i analitykiem dotychczasowego sztabu szkoleniowego.

Zieliński, choć plan był oczywiście dużo bardziej ambitny, również okazał się trenerem – jak to często w Polsce bywa – tymczasowym. Niemniej obecna sytuacja pozwala sądzić, że poszukiwania docelowego opiekuna Arki trwają.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem