Klub Ekstraklasy skontaktował się w sprawie pracy z Jerzym Brzęczkiem!

Były selekcjoner reprezentacji Polski może szybko wrócić do pracy w klubie. Według informacji Adama Godlewskiego, z Jerzym Brzęczkiem kontaktowali się działacze Śląska Wrocław. Na razie nie podjął jednak tematu. 

Głośno o tym, że władze Śląska Wrocław sondują możliwości ewentualnego zastępstwa Vitezslava Lavicki, zrobiło się w minionym tygodniu. Sam Zbigniew Boniek sprowokował na Twitterze, pisząc do działaczy, że trenerzy z PZPN wcale nie czekają na ich telefony, bo tu, gdzie obecnie pracują, mają się bardzo dobrze. Po nitce do kłębka, okazało się, że osobą, z którą się kontaktowano był selekcjoner kadry U-21 Maciej Stolarczyk, a interesantem właśnie Śląsk. Prezes wrocławskiego klubu Piotr Waśniewski wyjaśnił jak z jego perspektywy wygląda ten temat. – Nie dzwoniliśmy do trenera zapytać, czy zaakceptuje naszą ofertę, ponieważ nikomu nie przedstawiliśmy żadnej oferty. To jednak naturalne, że na wszelki wypadek orientujemy się na rynku i rozmawiamy z różnymi trenerami – powiedział na łamach Gazety Wrocławskiej. 

„Wykonujemy normalną skautingową pracę, którą nazwałbym działaniem profilaktycznym” – tłumaczył prezes Waśniewski. I najwyraźniej w ramach tych działań kontaktowano się także z Jerzym Brzęczkiem.  

O takim scenariuszu przekonuje w swoim formacie „Krótka Piłka” dziennikarz Adam Godlewski. Twierdzi jednocześnie, że Brzęczek nie jest aktualnie do wzięcia, ponieważ do czerwca obowiązuje go okres wypowiedzenia w Polskim Związku Piłki Nożnej. Tę ostatnią informację szybko sprostował czujny prezes Boniek – pisząc na Twitterze, że były selekcjoner może w każdej chwili podjąć pracę i związek nie będzie mu robił tu żadnych problemów. W tle zapewne pozostają jeszcze kwestie rozliczeń z trenerem, który w okresie wypowiedzenia – zgodnie z warunkami w swoim kontrakcie – ma wypłacane pieniądze z PZPN. Nie można więc wykluczyć, że z nowymi siłami wkroczy do akcji w piłce klubowej dopiero latem. 

Awantura w szatni Legii! Wściekły piłkarz zagroził rozwiązaniem kontraktu

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem