Klub Ekstraklasy może zostać zdegradowany! Boniek stawia ultimatum

Kwestia spadku z Ekstraklasy może rozstrzygnąć się poza boiskiem! Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował się na poważny krok i postawił ultimatum prezydentowi jednego z ekstraklasowych miast!

Znakomicie grali w poprzednim sezonie 1. Ligi i zasłużenie awansowali do Ekstraklasy. Pojawiło się jednak pytanie: czy zasłużenie w niej będą grać? Czy mimo braku stadionu odpowiadającego wymaganiom licencyjnym Raków Częstochowa powinien rywalizować w gronie szesnastu najlepszych drużyn w Polsce?

Zbigniew Boniek przekonywał po spadku Sandecji Nowy Sącz, że to „koniec z bezdomnymi drużynami w Ekstraklasie”, ale dopuścił Raków do gry w Bełchatowie. Do czasu?

Jak poinformował Krzysztof Stanowski, jeśli władze miasta nie pospieszą się w związku z konkretami dotyczącymi nowego obiektu dla Rakowa w Częstochowie, drużyna Marka Papszuna może pożegnać się z piłkarską elitą w Polsce.

Na Twitterze Zbigniew Boniek zaczepiał prezydenta już w marcu, przed awansem Rakowa. – Raków w 1/2 finału Pucharu Polski. Gratuluję awansu i gry… ale ten stadion? Panie Prezydencie czas na konkretne ruchy – pisał. Teraz przeszedł do konkretów, o których pisał już dawno. Poniższego twitta bardzo często „wyciągano” choćby wtedy, gdy zdecydowano, że Raków w Bełchatowie będzie grał bez udziału kibiców gości.

https://twitter.com/boniekzibi/status/995330181916168192

Zniecierpliwieniu Zbigniewa Bońka trudno się dziwić, jego reakcji – również. Dla wielu ostrzeżenie dla prezydenta Rakowa i tak zostało wykonane zbyt późno. W tym wszystkim szkoda tylko piłkarzy, sztabu szkoleniowiego, a zwłaszcza kibiców z Częstochowy, którzy wyraz niezadowolenia z opieszałości w budowie nowego obiektu wykazali choćby podczas meczu z Wisłą Kraków. Na jednym z transparentów umieścili hasło: „Buduj stadion albo” i narysowali taczkę. Oczywiście dla prezydenta miasta, choć gdy tego stadionu nie będzie – na taczce z Ekstraklasy wywieziony zostanie Raków…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem