Kłótnia na korcie. Poszło o… wyjście do toalety

Do kuriozalnej sytuacji doszło podczas jednego z meczów tenisowego turnieju w Sankt Petersburgu. Ilja Iwaszka, białoruski zawodnik rywalizujący o awans do II rundy imprezy, starł się z sędzią spotkania. A powodem kłótni było… wyjście do toalety.

Klasyfikowany na 141. miejscu w rankingu ATP Białorusin Ilja Iwaszka w meczu I rundy turnieju w Sankt Petersburgu rywalizował z wyżej notowanym Francuzem Adrianem Mannarino (39. miejsce w rankingu). W pierwszym secie wygrał 6:3, ale w drugim sytuacja zaczęła wymykać mu się z rąk. Przy stanie 3:2 dla rywala postanowił poprosić o przerwę medyczną.

Na korcie pojawił się lekarz, a kilka chwil później sam tenisista… zniknął w szatni. Jak się okazało udał się do toalety. Gdy jednak wrócił na kort dowiedział się, że został ukarany utratą gema! Jak tłumaczył mu sędzia przerwy medycznej nie można wykorzystać na wizytę w ubikacji. Taka decyzja arbitra rozwścieczyła Białorusina, który wpadł w prawdziwą furię i zaczął wykłócać się z sędzią.

Jak to możliwe? Kara za wyjście do toalety? Nie, nie, nie. To jakiś żart. To niemożliwe – krzyczał Iwaszka.

Jeśli chcesz, żebym się zes*** na korcie, to mogę się zes*** – grzmiał dalej tenisista. Sędzia pozostawał jednak niewzruszony i spokojnie tłumaczył zawodnikowi, dlaczego ten został ukarany. Gdy jednak tenisista nadal nie potrafił się uspokoić, arbiter zagroził mu kolejną karą.

W trakcie kłótni na kort zszedł także supervisor, szef turniejowych sędziów. Oczywiście po to, by załagodzić sytuację, ale wyszło wręcz odwrotnie – jeszcze mocniej rozjuszył Białorusina. – Ale co to znaczy, że mogłem wyjść w „swoim czasie”? Nikt mi nic, ku**a, nie powiedział  – stwierdził wściekły. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery i mikrofony rozmieszczone na korcie.

Po całym zamieszaniu było już więc nie 3:2, a 4:2 dla Mannarino. Iwaszka swoją złość potrafił jednak przełożyć na kort – odrobił stratę dwóch gemów, wygrał drugiego seta 7:6, a tym samym triumfował w całym meczu i awansował do II rundy. Nerwów stracił jednak bez liku…

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem