Kłopoty Akumy! ESIC dostarczyło dowody w sprawie ustawiania spotkań!

No to się doigrali... Esports Integrity Commission wystosowało komunikat, w którym informuje o dostarczeniu dowodów w sprawie ustawiania meczów przez ukraińską drużynę.

O zespole Akuma zrobiło się głośno w czasie trwania EPIC CIS League. Ukraińska drużyna pokonała takie potęgi światowego Counter Strike’a jak Natus Vincere czy Virtus.pro. Świetne wyniki wzbudziły podejrzenia, a o wszystkim głośno mówili inni uczestnicy turnieju. Organizatorzy rozgrywek nie dopatrzyli się jednak żadnych złamań regulaminu. 15 z 16 zespołów, które wzięły udział w EPIC CIS League wystosowały list otwarty do Valve z prośbą o interwencję.

Zobacz również: Anonymo pierwszym polskim zespołem z awansem do kolejnego etapu SSS 3

Wszystkim zajęło się Esports Integrity Commission, które w swoim komunikacie poinformowało, że weszło w posiadanie dowodów obciążających Akumę. Ustalono również, że Oleksandr Shyshko, który jest CEO Project X (byłego pracodawcy Akumy) obstawiał spotkania swojej drużyny – w tym sensacyjnie wygrany mecz przeciwko Virtus.pro. Sprawa jest bardzo dynamiczna i w najbliższych dniach powinniśmy dowiedzieć się więcej. Śledztwo kontynuować powinien producent gry, Valve. Przypomnijmy, że sprawa miała miejsce w turnieju RMR, na którym zdobywa się punkty umożliwiające awans na Majora.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem