Kłopotów Agnieszki Radwańskiej część dalsza

Agnieszka Radwańska z powodu choroby wycofała się z turnieju WTA w Tokio. To oznacza kolejne problemy naszej najlepszej tenisistki i dalszy zjazd w światowym rankingu. Jakie konsekwencje w dłuższej perspektywie może mieć dla Isi odpuszczenie imprezy w stolicy Japonii? Niestety, przykre.   Napisać, że obecny okres nie jest najlepszym w karierze krakowianki to nic nie

Agnieszka Radwańska z powodu choroby wycofała się z turnieju WTA w Tokio. To oznacza kolejne problemy naszej najlepszej tenisistki i dalszy zjazd w światowym rankingu. Jakie konsekwencje w dłuższej perspektywie może mieć dla Isi odpuszczenie imprezy w stolicy Japonii? Niestety, przykre.

 

Napisać, że obecny okres nie jest najlepszym w karierze krakowianki to nic nie napisać. Wystarczy wspomnieć, że po raz pierwszy od 2010 roku nasza najlepsza tenisistka może zakończyć sezon bez wygranego turnieju na koncie. W poprzednim roku zdobyła 3 tytuły, w całej karierze – 20. W dodatku po raz pierwszy od wspomnianego 2010 roku w żadnej z wielkoszlemowych imprez nie zaszła nawet do ćwierćfinału, a jej najlepszy wynik to jedynie 4 runda Wimbledonu. To oznacza, że Agnieszka traci punkty w szalonym tempie. Już wypadła z pierwszej dziesiątki światowego rankingu, a wycofanie się z turnieju w Tokio oznaczać będzie dalszy spadek.

 

Do końca sezonu to, co najważniejsze w światowym żeńskim tenisie będzie działo się w Azji. To dobra wiadomość dla Radwańskiej, bo dotychczas na tym kontynencie wiodło jej się znakomicie. W odpuszczonej imprezie w stolicy Japonii, gdzie miała być rozstawiona z numerem szóstym, w zeszłym roku dotarła do półfinału, a w przeszłości trzy razy dochodziła do finału, zwyciężając dwukrotnie.

Na najbliższe tygodnie Isia zaplanowane ma kolejne starty na Dalekim Wschodzie i trzeba mieć nadzieję, że szybko powróci do zdrowia, żeby bronić kolejnych rankingowych zdobyczy z poprzedniego roku. W chińskim Wuhan dotarła do ćwierćfinału, a następnie wygrała prestiżowy turniej w Pekinie. To właśnie między innymi dzięki temu tytułowi Polka wciąż znajduje się w czołowej dwudziestce światowych list. Następnie wystąpiła w Tianjin, gdzie wycofała się z rywalizacji z powodu kontuzji w ¼ finału. Tym razem Radwańska ma zamiar wziąć udział w odbywającym się równocześnie turnieju w Hong-Kongu.

Sezon zakończą Finały WTA w Singapurze, na których naszej tenisistki zabraknie, także po raz pierwszy od wielu, wielu lat. W najbliższych tygodniach Agnieszka może więc znacznie więcej stracić niż zyskać, a kolejne spadki w rankingu mogą mieć swoje dalsze, nieprzyjemne konsekwencje. Zacznijmy od oczywistych oczywistości. Zawodniczki wysoko rozstawione, w początkowych rundach turniejów mogą liczyć na lepsze losowanie i mierzą się z niżej notowanymi rywalkami, a często dzięki wolnym losom zaczynają zmagania dopiero od drugiej rundy. W sytuacji, kiedy zawodniczki przez cały rok podróżują po świecie i muszą być przyzwyczajone do permanentnych zmian stref czasowych, topowe tenisistki mają przeważnie więcej czasu na aklimatyzację w nowym miejscu. Tych zalet wysokiego miejsca w rankingu jest zresztą znacznie więcej. Wszystko wskazuje na to, ze Agnieszka wkrótce może utracić część przywilejów.

Co gorsze, ostatnie występy wcale nie wskazują na to, żeby gra Radwańskiej miała ulec jakiejś drastycznej poprawie. Polka coraz rzadziej pokonuje zawodniczki ze ścisłej światowej czołówki, coraz częściej natomiast zdarzają jej się przykre wpadki. Niespełna dwa lata temu, gdy Isia wygrywała kończący sezon turniej Masters wydawało nam się, że przed naszą tenisistką najlepsze momenty w karierze. Gdy w ciążę zaszła zdecydowanie najlepsza tenisistka XXI wieku, Serena Williams, można było mieć nadzieję, że to właśnie Radwańska wskoczy w jej buty, wykorzysta okres „bezkrólewia” w rywalizacji pań i w końcu wygra jakąś imprezę wielkoszlemową. Niestety, na dzień dzisiejszy wydaje nam się, że z różnych powodów, niestety także zdrowotnych, Aga obrała zupełnie inny kurs… Obyśmy się mylili !

Michał Faran

 

LV BET ma w swojej ofercie turnieje tenisowe WTA oraz ATP. Sympatycy tej dyscypliny sportu mogą zapoznać się ze stawkami TUTAJ!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem